Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 lutego. Imieniny: Danuty, Daniela, Juliany
24/08/2017 - 18:45

Amerykanie chcą inwestować w Nowym Sączu? Konsul przyjechał na przeszpiegi

Takiej wizyty w Nowym Sączu jeszcze nie było. Na gospodarczy rekonesans przyjechał generalny konsul Stanów Zjednoczonych. Spotkał się z największymi lokalnymi przedsiębiorcami, starostą i wiceprezydentem. Czy Amerykanie zainwestują u nas swoje dolary?

Konsula Generalnego Stanów Zjednoczonych Waltera Braunohlera ściągnął do Nowego Sącza starosta Marek Pławiak.  

- Bardzo się cieszę, że konsul przyjął moje zaproszenie. Nie był jeszcze na Sądecczyźnie, a przecież to jeden z ważniejszych i piękniejszych regionów Małopolski - mówi starosta Marek Pławiak.

Jaki był cel wizyty?

- Rozmawialiśmy między innymi o rozwoju społeczno-gospodarczym oraz o potencjale ekonomicznym i turystycznym Ziemi Sądeckiej. O swoich doświadczeniach w budowaniu międzynarodowej pozycji na rynku mówili podczas spotkania z konsulem prezes Fakro Ryszard Florek i Marek Gunia, dyrektor transportu w firmie Batim. Byli tez przedstawiciele firm Wiśniowski i Batim - wyjaśnia Pławiak. - Podkreślali otwartość na współpracę z Amerykanami.


 

Amerykański konsul rozmawiał też z wiceprezydentem Wojciechem Piechem, który  zaprosił Waltera Braunohlera do złożenia wizyty w Nowym Sączu.

- Mamy wiele firm, które podbijają rynki Europy Zachodniej, ale też takie, które są otwarte na kapitał amerykański – podkreślił wiceprezydent Wojciech Piech. –Sądeckie znane jest z ludzi pracowitych i otwartych, którzy dążą do osiągania wyznaczonych celów i biorą sprawy w swoje ręce. Widać to po stopie bezrobocia, która w naszym regionie jest naprawdę niska - mówił podczas spotkania z konsulem Piech.

Podczas dzisiejszej wizyty na Sądecczyźnie konsul  zwiedził firmę Wiśniowski . Był pod wrażeniem nowoczesnych technologii i jakości produktów.

Spotkał się także z szefami Wyższej Szkoły Biznesu – NLU w Nowym Sączu, skąd pojechał do Centrum Szkoleniowo-Rehabilitacyjnego im. Ojca Pio w Stróżach.


W spotkaniu w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu uczestniczył tez senator Stanisław Kogut, który gościł amerykańskiego konsula w Centrum Szkoleniowo-Rehabilitacyjnego im. Ojca Pio w Stróżach.

Konsul Generalny Walter Braunohler rozpoczął służbę dyplomatyczną w Krakowie 13 sierpnia 2015 roku. Swoją karierę dyplomatyczną zainaugurował w 2002 roku. Przed przyjazdem do Polski pracował kolejno w placówkach dyplomatycznych w Waszyngtonie, Sudanie, Australii, Iraku oraz Tajlandii.

(ami) źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020