Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
07/12/2023 - 09:35

Postawili przeszklone cudo w centrum sądeckiej wsi. Wewnątrz to już totalny odlot! [ZDJĘCIA] [WIDEO]

Takiej supernowoczesnej budowli, która wyrosła w centrum sądeckiej wsi, może pozazdrościć pewnie niejedno duże miasto. W Łącku jest już prawie gotowe Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej. To obiekt na miarę dwudziestego pierwszego wieku, który już niedługo będzie tętnić życiem. Wnętrze to już totalny odlot!

Takiej inwestycji w gminie jeszcze nie było

Sala kinowo-teatralna na blisko trzysta miejsc, szkoła muzyczna,  biblioteka, świetlica, sale dla orkiestry dętej i regionalnych zespołów,  to wszystko w jednym supernowoczesnym budynku. W Łącku  jest już prawie na ukończeniu Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej. Takiej inwestycji w gminie jeszcze nie było.

- To ma być uporządkowanie naszej przestrzeni regionalnej, kulturalnej i społecznej. Będzie się tam mieścić to wszystko nad czym trzyma pieczę gminny ośrodek kultury – mówił w rozmowie z „Sądeczaninem”  wójt gminy Jan Dziedzina, który dodaje, że będzie to także miejsce wyjątkowe, jakiego w Polsce jeszcze nie było. 

Czytaj też Dostał 30 tysięcy głosów! To on wygrał plebiscyt na Sądeczanina Roku 2022 

Aż cztery kondygnacje

-  Chcielibyśmy doprowadzić do powstania centrum myśli i regionalnej tradycji sadowniczej. Byłoby to nie tylko coś na kształt muzeum, ale także miejsce, w którym można organizować sympozja i konferencje.

Konstrukcja budowli opiera się na czterech kondygnacjach – w tym jednej podziemnej, gdzie znajdą się szatnie dla uczniów szkoły muzycznej, a także w pomieszczenia techniczne.

Na parterze będzie się mieścić informacja turystyczna, kawiarnia, sala wystawiennicza, pomieszczenia na zajęcia warsztatowe i artystyczne, a także mediateka. Pierwsze piętro zajmą pomieszczenia domu kultury, drugie, sale lekcyjne szkoły muzycznej. Na razie wnętrze nowoczesnej budowli można podziwiać na filmiku na Fcebooku

Czytaj też Tak się buduje w śniegu i mrozie szybka kolej z Nowego Sącza do Krakowa [ZDJĘCIA] 

Łąckie Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej  wyrosło obok hali widowiskowo-sportowej. Kilkadziesiąt metrów wyżej znajduje się amfiteatr na Jeżowej, jest też dużo miejsca do parkowania. To wszystko – podkreśla wójt – otwiera przed gminą nowe możliwości.

Czytaj też Spod Nowego Sącza dotarł do Szanghaju. Biznesmen z Brzeznej podbija zagraniczne rynki  

Nowe możliwości

- Będziemy mogli nie tylko organizować nasze sztandarowe imprezy, takie jak Święto Kwitnącej Jabłoni czy Owocobrania, ale różne przedsięwzięcia, o szerszym ponadregionalnym charakterze. Pole do popisu jest bardzo szerokie – mówi Jan Dziedzina.

Czytaj też Nowa benzyna zastąpi od nowego roku popularną E95. Jakie auta będzie można nią zatankować? 

Koszt całej inwestycji to ponad 31 mln złotych. Niewykluczone, że łąckie Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej zostanie otwarte jeszcze w grudniu ([email protected]) fot. UG Łącko

Postawili przeszklone cudo w centrum Łącka
Wewnątrz to już totalny odlot!


Dziękujemy za przesłanie błędu