Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 października. Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra
02/05/2019 - 17:05

Zespół Regionalny „Sądeczanie”. Kandydat do Nagrody SKT Sądeczanin

Wśród wielu zespołów Sądecczyzny, od 55 lat znaczące miejsce zajmuje Regionalny Zespół „Sądeczanie” z siedzibą w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu.

Całość zespołu liczy sobie 45 osób, a jego działalność prowadzą choreograf Krystyna Popiela i kierownik Irena Pabisz. Ostatnie lata pracy zespołu zaowocowały prezentacją polskich tańców narodowych takich jak: Krakowiak, Polonez, Mazur, Kujawiak z Oberkiem oraz tańce Ukraińskie. Zespół na swoim koncie ma sporo wyjazdów i zawsze liczną widownię tak w kraju jak i za granicą. Ma ich na swoim koncie sporo: Bułgaria, Niemcy, Rumunia, były ZSRR, Węgry, Włochy, Francja, Hiszpania, Jugosławia, Czechy, Słowacja, Łotwa, Szwajcaria, Turcja. Dania, Grecja, Czarnogóra, Albania - to kraje, w których „Sądeczanie” gościli, zawsze wzbudzając zainteresowanie fachowców i zachwyt publiczności.

Zespół zgromadził na swoim koncie wiele cennych wyróżnień i nagród. Od 2001roku zespół „Sądeczanie „  na stałe wpisał się do udziału w kolejnych Targach Sztuki Ludowej „CEPELIA” w Krakowie. Występy w największej w kraju imprezie promującej polską kulturę rodzimą daje zespołowi możliwość zaprezentowania mieszkańcom Krakowa jak również turystom polskim i zagranicznym pięknych tradycji folkloru lachów sądeckich. Zespołowi natomiast ogromną satysfakcję  i przyjemność. Zespół został odznaczony Tarczą Herbowa miasta Nowego Sącza. Minister Kultury odznaczył zespół  Medalem Gloria Artis za zasługi w dziedzinie kultury.

Wśród największych sukcesów wymienić można: Złota, Srebrna i Brązowa Ciupaga na FFGP w Zakopanem. Złote i Srebrne Serce Żywieckie na FGP w Żywcu. Łowicki Pasiak- Festiwal w Łowiczu, Złote Skrzydło Ikara  - Festiwal w Mielcu. Głowna Nagroda - Festiwal „Tęcza Polska” w Polanicy. Główna Nagroda - Fesiwal „Kulawski Wianek” we Włocławku. To tylko niektóre, gdyż nie sposób wymienić wszystkie nagrody zdobyte przez Zespół w okresie 55 lat na Festiwalach w Polsce i za granicą.

Zespół Regionalny SĄDECZANIE – SMS o treści SKT.20 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich nominowanych w VII Plebiscycie O Nagrodę SKT Sądeczanin 2019.

MŚ (m.smierciak@sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu