Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 26 stycznia. Imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny
02/05/2019 - 18:35

Roman Bielski. Kandydat do Nagrody SKT Sądeczanin

Roman Bielski to oddany twórca ludowy, który dba o zachowanie tradycji i obyczajów Sądecczyzny. Swoją twórczością wspiera działalność innych grup w tym starszych drużbów. Wykonuje tradycyjne siekierki, po które chętnie sięgają mieszkańcy.

Artysta od 1980 roku rzeźbi w drewnie lipowym. W swoich pracach artystycznych podejmuje tematy religijne, ludowe oraz historyczne. W latach 1980-1998 należał do Klubu Twórców Nieprofesjonalnych w Nowym Sączu. Obecnie należy do Sądeckiego Stowarzyszenia Regionalnego. Jest ujęty w Małopolskim Szlaku Tradycyjnego Rzemiosła „NA SZLAKU”.

Prace Romana Bielskiego brały udział w różnych konkursach i wystawach w kraju oraz targach i jarmarkach regionalnych. Sam artysta posiada wiele dyplomów, otrzymywał także nagrody rzeczowe i pieniężne. Spod jego rąk wychodzą przeróżne cudeńka: ciupagi z motywami religijnymi oraz pamiątki związane z regionem sądeckim i nie tylko. Do wykonywania prac używa różnego rodzaju dłut i noży. Kiedy dzieło jest już gotowe, artysta maluje je kolorową bejcą oraz farbami plakatowymi i akrylowymi, następnie pokrywa bezbarwną farbą z woskiem lub bezbarwną pastą do podłogi i poleruje.

Rzeźba to prawdziwe hobby Romana Bielskiego, podczas wykonywania prac relaksuje się i odpoczywa. Ponadto zajmuje się fotografią i filmuje. Wielokrotnie był nominowany do Nagrody Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa „Sądeczanin”.

Roman Bielski (rzeźba, płaskorzeźba, Nowy Sącz) – SMS o treści SKT.2 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich nominowanych w VII Plebiscycie O Nagrodę SKT Sądeczanin 2019.

MŚ (m.smierciak@sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu