Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
07/02/2024 - 12:55

Rytro: Władysław Wnętrzak znów chce być wójtem? Wcześniej rządził 20 lat

Gruchnęło wieścią, że obok wójta Jana Kotarby, który będzie się starał o reelekcję, o fotel szefa ryterskiego samorządu ma zamiar powalczyć również jego poprzednik, czyli Władysław Wnętrzak.

Wójt Jan Kotarba, który zastąpił Władysława Wnętrzaka w 2018 roku już latem 2023 nie ukrywał, że już myśli o kolejnej kadencji. Jednocześnie już od dłuższego czasu po gminie krąży wieść, że do gry zamierza wrócić były wójt Władysław Wnętrzak. Komitetu Wnętrzak jednak jeszcze nie zarejestrował dlatego konfrontujemy te pogłoski w bezpośredniej rozmowie. – Na dziś nie mówię ani tak, ani nie. Mam jeszcze czas na podjęcie decyzji – usłyszeliśmy dziś od poprzednika Kotarby, który zaznaczył jednocześnie, że odpowiedź w stu procentach uzyskamy dopiero wtedy, gdy minie formalny termin rejestracji kandydatów. 

Rytro: mieszkańcy są bezlitośni. Zobacz, jak oceniają radnych

A my przypomnijmy, że Wnętrzak sprawował funkcję wójta aż przez 5 kadencji, czyli nieprzerwanie przez 20 lat. W trakcie wyborów w 2018 roku musiał się zmierzyć z dwoma kontrkandydatami. Pierwszym z nich był Marian Rapacz, który musiał Wnętrzakowi ustąpić już raz pola w trakcie wyborów w 2014 roku. Drugi to Jan Kotarba, który startował na wójta z KWW Jana Kotarby. Ostatecznie Kotarba wygrał pewnie w pierwszej turze zyskując 1 131 głosów. Wnętrzak z KWW Społeczny Komitet Wyborczy w Rytrze zebrał głosów 724 a Rapacz z KWW Mariana Rapacza ledwie 38.

Wnętrzak i Rapacz na co dzień mieszkają w Rytrze, Jan Kotarba w Obłazach Ryterskich. Na kogo postawią tym razem mieszkańcy? Przekonamy się już 7 kwietnia. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu