Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 lutego. Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
12/02/2024 - 14:00

Kamionka Wielka: Kazimierz Siedlarz wraca do gry? Powalczy o fotel wójta z Andrzejem Stankiem

Po deklaracjach złożonych już w innych gminach Sądecczyzny i w Kamionce Wielkiej pojawiły się pogłoski, że i tu były wójt Kazimierz Siedlarz chce wrócić do gry i chce kandydować z wójtem, któremu oddał fotel gospodarza gminy w wyborach samorządowych 2018.

Kamionka Wielka: Kazimierz Siedlarz wraca do gry? Czy powalczy o fotel wójta z Andrzejem Stankiem

Tytułem przypomnienia. W wyborach samorządowych 2018 w gminie Kamionce Wielkiej kandydatów na wójtów było trzech: dotychczasowy wójt Kazimierz Siedlarz, obecny wójt Andrzej Stanek i Marcin Kiełbasa. Kazimierz Siedlarz kandydował z KWW Samorządna Jedność Wiejska, Andrzej Stanek z KWW Andrzeja Stanka - Razem Dla Gminy Kamionka Wielka a Kiełbasa startował z list KW Prawo i Sprawiedliwość.

Wybory wymagały dogrywki. Dlaczego? W pierwszej turze Siedlarz zdobył 1 903 głosy, Stanek – 1 407, Kiełbasa – 1 147 głosów. Żaden z kandydatów nie zdobył poparcia powyżej 50 procent. W drugiej turze zatem Siedlarz zdobył 1 991 głosów a Stanek 2 091. 

Bierzcie przykład z Kamionki Wielkiej. Tu o czyste powietrze walczą wszyscy

Nie dziwi zatem, że patrząc na inne gminy – w Łabowej do władzy chce wrócić były wójt Marek Janczak, w Podegrodziu była wójt Małgorzata Gromala a w Rytrze Władysław Wnętrzak – mieszkańcy Kamionki Wielkiej już rozpoczęli spekulacje na temat powrotu do gry Kazimierza Siedlarza. Co na to sam zainteresowany? – Nawet taka myśl mi nie zakiełkowała. Siedem kadencji byłem wójtem, wcześniej naczelnikiem, kierowałem w gminie w naprawdę trudnych czasach co wiązało się z ogromnym stresem i naprawdę na dziś nawet nie myślę o powrocie na fotel wójta – usłyszeliśmy od Siedlarza.

Czy zatem Stanek będzie miał jakiegoś kontrkandydata? Dziś mija termin rejestracji komitetów wyborczych i już jutro wszystko będzie jasne. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu