Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
04/03/2024 - 07:00

Pozdejmowali krawaty, marynarki, w ruch poszły damskie szpilki. Oj, działo się na konwencji wyborczej PiS w Nowym Sączu

Zrzucili z siebie marynarki, pozdejmowali krawaty, zawinęli rękawy… w ten symboliczny sposób podczas wyborczej konwencji sądeccy politycy Prawa i Sprawiedliwości oraz kandydaci partii na radnych zamanifestowali że ostro zabierają się za kampanię. Była też oficjalna prezentacja list kandydatów do rad miasta i powiatu.

Nastroje były bojowe i pełne optymizmu

Niedzielna konwencja wyborcza  Prawa i Sprawiedliwości w auli Wyższej Szkoły Biznesu była pokazem siły i jedności miejskich i powiatowych struktur partii,  co podkreślał otwierający spotkanie poseł Arkadiusz Mularczyk, wiceprzewodniczący zarządu wojewódzkiego ugrupowania.

- Nasza formacja idzie razem, dlatego ta konwencja jest i miejska i powiatowa. Aby nasz region mógł się rozwijać, musi harmonijnie współpracować.  Wszystkie gminy wokół Nowego Sącza, są w pewien sposób z miastem związane czy to w kwestiach komunikacji drogowej i kolejowej, czy też  sieci wodociągowej i gazowej. Stąd tak ważne, żebyśmy razem maszerowali do przodu, a cele które chcemy realizować były celami miejsko-powiatowymi – mówił Mularczyk.  - Wierzę, że nasza kooperacja doprowadzi nas do bardzo dobrych wyników, zarówno w wyborach do rady miasta, rady powiatu i sejmiku. Wierzę, że  ta współpraca da nam siłę do zwyciężania.

Czytaj też „Obrońmy Małopolskę”. Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało sądeckich kandydatów do sejmiku

 Padły też ostre słowa pod adresem obecnej ekipy rządzącej

  - 13 grudnia powstała koalicja, która głęboko szkodzi naszemu krajowi. Od ponad dwóch  miesięcy obserwujemy działania polegające na  likwidacji różnego rodzaju przedsięwzięć, inwestycji i planów, które myśmy realizowali.  Na to nie może być naszej zgody – podkreślał parlamentarzysta i przywoływał sukcesy prawicy, która sprawowała władzę przez ostatnich osiem lat.  

- Nasza formacja doprowadziła do wielu inwestycji, które widzimy nie tylko w Nowym Sączu, ale również w powiecie nowosądeckim i poszczególnych gminach. Mamy lepsze drogi, lepszą komunikację, więcej boisk,  sal sportowych i domów kultury.  Te inwestycje były możliwe, ponieważ samorządy otrzymywały pieniądze z Funduszu Inwestycji Strategicznych. I teraz dowiadujemy się, że ten Fundusz zostanie zlikwidowany. Koalicja chce też zlikwidować szereg inwestycji strategicznych, jak Centralny Port Komunikacyjny, mówi się też o likwidacji projektów energetyki atomowej, ale też wielu innych inwestycji, które myśmy zaproponowali.

- Z drugiej strony,  oni nie proponują nic – grzmiał  Mularczyk.  Ich jedynym celem jest zmiana władzy w spółkach skarbu państwa. My dzisiaj musimy powiedzieć „tak”  dla samorządu, „tak”  dla rozwoju,  „tak” dla przyszłości i modernizacji. Dlatego jesteśmy tu dzisiaj i maszerujemy do przodu. Jeśli będziemy współpracować, mamy szansę zwyciężyć w wyborach.

Czytaj też Ochroniarz w szafie marszałka Kozłowskiego. PO rusza do odbicia sejmiku z rąk PiS z kandydatami z Nowego Sącza  

Wybory to konkurs

Wybory – podkreślał polityk -  to poważna konkurencja. To konkurs na lepszy program, najlepszą kampanię i na wiarygodność.  Jesteście wszyscy ludźmi uczciwymi, rzetelnymi i kompetentnymi.  Zwyciężymy!  - zagrzewał do walki kandydatów na radnych Arkadiusz Mularczyk.  

 

Czytaj też Kolejna część Nowego Sącza skazana na komunikacyjny paraliż. Zamykają następną ulicę. Co się tam buduje? [ZDJĘCIA]  

Symbolicznym  zamanifestowaniem woli walki i zabierania się za wyborczą kampanie było zrzucenie krawatów, marynarek i zawinięcie rękawów. W ruch poszły nawet damskie szpilki.

Finałem konwencji  było odśpiewanie  przez wszystkich przeboju Golec uOrkiestra : „Zwycięstwo jest przecież dla ludzi, zwycięstwo też w tobie się tli, wystarczy, że w siebie uwierzysz, a przyjdą twoje wielkie dni…” ([email protected]) fot. jm

Podczas konwencji  zaprezentowano l kandydatów do rad miasta,  i powiatu nowosądeckiego. Zobacz wszystkie listy na następnej stronie. Kliknij TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu