Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 27 kwietnia. Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty
08/10/2023 - 13:30

Mariusz Bożyk: Polak w Polsce Gospodarzem. Poznaj kandydata nr 16 na liście Konfederacji

Dziś przedstawiamy Wam kolejnego kandydata z list Konfederacji, który do sejmu startuje z pozycji nr 16. Mariusz Bożyk jest z Nowego Sącza. To członek partii politycznej: Nowa Nadzieja a jego hasło wyborcze brzmi: Polak w Polsce Gospodarzem.

Skąd pana decyzja o kandydowaniu do Sejmu?
Odpowiedz wydawała by się prosta - przywrócić normalność. Dodatkowo uważam, że musi nadejść zmiana pokoleniowa. Od lat widzimy ciągle te same twarze przy władzy i ciągle tylko pogarsza się nasza codzienna egzystencja, a żyjemy w kraju, który powinien miodem i mlekiem płynąć dla każdego z obywateli. Ilość możliwości jakie nam daje nasz położenie geograficzne jest tak marnotrawione, że aż serce się kraje. Trzeba to zmienić. Jednak do zmiany w naszym systemie potrzebne są państwa głosy! O co proszę z całego serca.

Co pan chce zrobić dla Sądecczyzny i czy zacznie pan od „sądeczanki"?
Ciężko powiedzieć, co chcę zrobić dla Sądecczyzny. Chcę za to zrobić dla całego kraju. Jeśli wszystkim w kraju będzie się wiodło to i na Sądecczyźnie będzie też przyjemnie. Ilość spraw, jakie są do naprawienia centralnie i wpływają na lokalne gminy jest przeogromna. Właściwie to byłbym nawet za tym, by gminy stały się w pełni niezależne od państwa. Jednak wiem, że to na ten moment jedynie utopia. Tak – pełna decentralizacja była by czymś wspaniałym. W sprawie „Sądeczaniki”, myślę, że jedna osoba może niewiele, ale jako lobbysta w wielu miejscach gdzie zwykły obywatel nie może wejść można starać się o powstanie nowych rozwiązań drogowych. Znając nasz ustrój polityczny wiem, że trzeba znaczeni więcej niż tylko dostać się do sejmu. Z pewnością chcemy zmienić finansowanie kraju i zatrzymać karuzele marnotrawienia polskiego pieniądza. Nie ma nic gorszego dla obywateli niż zarządzie ich pieniędzmi przez obce osoby. 

Poznaj Ewę Sładek, kandydatkę na posła z numerem 12 na liście Lewicy

Czy weźmie pan udział w referendum i jak będzie głosować – proszę się odnieść do każdego pytania osobno.
Skoro już państwo wydało moje i wasze ciężko zarobione pieniądze na zadrukowanie tak dużej ilości papieru, to jak najbardziej nie pozwolę by papier i tusz się marnował. Wypełnię każdą ze stron podaną mi w lokalu wyborczym.
ad1. Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki? - NIE Popieram nierozmyślnego sprzedawania czegokolwiek.
ad2. Czy popierasz podniesienie wieku emerytalnego, w tym przywrócenie podwyższonego do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn? NIE. Popieram zmiany zasad świadczenia usług w trakcie trwania umowy.
ad3. Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi? NIE - najlepiej zapytać samych „graniczników”, ile pracy wkładają, by ten mur codziennie naprawiać. Znaczy, że gdyby go nie było zalew nielegalnymi imigrantami były potężny. Mur można by rozszerzyć nawet na granice z Ukrainą. Bo wszystkie przepływy które nie przejdą w Białorusi przechodzą bez problemu na Ukrainie.
ad4. Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską? NIE - nie jestem zwolennikiem jakiejkolwiek relokacji ani przymusowemu przyjmowaniu wbrew czyjejś woli. 

Prof. Ryszard Terlecki: potrzebujemy stabilizacji po okresie wzajemnej agresji i napięcia

Czy jest pan za utrzymaniem programów socjalnych, wprowadzonych przez PiS i dlaczego?
Nie jestem. Nie spełniają swojej roli. Na ten moment tylko napędzają inflację. Właściwie to inflacja zjadła te świadczenia już dawno i nie mają one prawie żadnej wartości. Każdy z nas mimo tych świadczeń musi pracować po godzinach, by opłacić  rachunki czy wyżywić rodzinę. Nie tak powinna wyglądać Polska. Socjal deprawuje i demoralizuje społeczeństwo. Wypacza wszystkie właściwe formy życia w świecie.

Czy jest pan za utrzymaniem religii w szkołach?
Religia to temat indywidualny. Jeśli wprowadzilibyśmy bon edukacyjny zgodnie z naszym pomysłem, to każdy rodzic wysyłałby dzieci na religię lub i nie. A pieniądze by szły za tym, tam gdzie była by taka potrzeba. Rodzice moi uczyli się religii w domach katechetycznych, na zakrystiach czy nawet samodzielnie czytając pismo święte. Myślę, że kwestie religijności to kwestie obyczajowe i nie powinno się ich poruszać tylko przy wyborach. Temat bardzo rozbudowany i nie da się w sumie w kilku zdaniach rozstrzygnąć. Nawet bym nie śmiał.

Co pan sądzi o zapowiedzi wprowadzenia aborcji na życzenie do 12 tygodnia?
Kolejny temat obyczajowy. Ale jeśli każdy z naszych rodziców miałby takie prawo, to czy my wszyscy teraz byśmy o tym rozmawiali? Czy połowy z nas by nie było na świecie? Nie da się znów tego rozstrzygnąć. I nawet tego nie śmiem robić. Możemy stawiać tylko pytania retoryczne.

Czy jest pan za utrzymaniem pomocy dla Ukrainy?
Nie możemy im pomagać w istniejącej formie. Jest to po prostu w pełni irracjonalne i nieopłacalne dla Polskiej ekonomii. Sami żołnierze śmieją się z ministrów w publicznych nagraniach. Polityka zagraniczna niestety leży i kwiczy. Polska nie ma interesu w tym, by brać udział w jakimkolwiek konflikcie militarnym. Zgodnie z moim hasłem wyborczym - Polak w Polsce Gospodarzem. I tak powinno być. ([email protected] Fot.: archiwum Mariusz Bożyk) © Materiał chroniony prawem autorskim







Dziękujemy za przesłanie błędu