Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 8 grudnia. Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza
18/10/2023 - 20:00

"Wojna przed nami", "obronimy Polskę" . Sądeccy politycy szczerzy do bólu po wyborach parlamentarnych

Niektórzy cieszą się z wyborczego sukcesu, inni muszą wyciągnąć wnioski z porażki. Kandydaci do Sejmu dzielą się w mediach społecznościowych swoimi przemyśleniami. Wielu polityków podkreśla, że przed nimi czas intensywnej pracy na rzecz rozwoju naszego regionu. Nie brakuje też snucia planów na przyszłość.

Wyniki wyborów parlamentarnych 2023

Znamy już oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych, opublikowane przez Państwową Komisję Wyborczą. W oczy rzuca się przede wszystkim znakomita frekwencja, która wyniosła łącznie 74,38 proc. Polacy tłumnie ruszyli do urn.

Finalnie w wyborach zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 194 mandaty, ale partie opozycyjne mają większość zdolną do utworzenia rządu. Koalicja Obywatelska, Lewica i Trzecia Droga wprowadziły łącznie 248 posłów. Do tego, 18 osób będzie zasiadało w Sejmie z ramienia Konfederacji. Pakt Senacki triumfował również w izbie wyższej parlamentu. Tutaj będzie miał 66 mandatów, przy 34 PiS-u.

Przyszli posłowie zabrali głos po wyborach parlamentarnych

Jak kandydaci poszczególnych komitetów komentują w sieci wyniki swoje i swoich partii? Wpisów w mediach społecznościowych nie brakuje. - 29 882 głosów w okręgu nr 14. Dziękuję za każdy głos! To dla mnie wielki zaszczyt reprezentować region Sądecczyzny i Podhala w Sejmie RP. Razem obronimy Polskę - napisał Ryszard Terlecki, lider listy PiS-u.

- Dzięki Państwa wsparciu otrzymałem 62 758 głosy z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 14 i ponownie będę miał zaszczyt reprezentować mieszkańców regionu w Sejmie RP. To dla mnie wielki zaszczyt i honor, ale i zobowiązanie. Dziękuję za udzielone po raz kolejny zaufanie! - pisze na Twitterze Arkadiusz Mularczyk.

- Bardzo serdecznie dziękuję za zaufanie i poparcie w wyborach. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w moją kampanię wyborczą. To były trudne dni, ale poznałam też wielu cudownych ludzi, którzy w sercu mają Boga i ojczyznę. Uzyskany wynik wyborczy jest dla mnie dużym zobowiązaniem, aby Was nie zawieźć - komentuje na Facebooku Barbara Bartuś.

Czytaj dalej na następnej stronieDziękujemy za przesłanie błędu