Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
03/10/2023 - 13:10

Wicemarszałek Sejmu prof. Ryszard Terlecki z wizytą w Niskowej [WIDEO]

Wicemarszałek Sejmu prof. Ryszard Terlecki po raz kolejny odwiedził Sądecczyznę. Przyjechał do Niskowej, gdzie wziął udział w spotkaniu podsumowującym Festiwal Biegowy oraz Festiwal Lachów i Górali.

Te dwie wielkie imprezy od kilku lat są organizowane w pięknej i malowniczej Piwnicznej-Zdroju. W tym roku wzięło w nich udział ponad 12 tysięcy osób. To wielki sukces, który nie udałoby się osiągnąć bez charytatywnej pomocy rzeszy ludzi – wolontariuszy, strażaków, członków Klubu Szalonych Emerytów i wielu wielu innych osób. Piątkowe spotkanie w Niskowej było doskonałą okazją do podziękowań tym osobom. 

Zobacz też Bez nich Festiwal Biegowy by się nie udał. To był czas na podsumowania i podziękowania dla strażaków

W ciągu trzech dni Festiwalu Biegowego było prawie 4 tysiące startów. Największą popularnością cieszyła się Sądecka Dycha po Rekord, Bieg 7 Dolin na 36, 61 i 100 km, a także Bieg Górski na 23 km, półmaraton św. Kingi oraz Bieg Przebierańców. Pula nagród, które zostały przeznaczone na festiwal to aż 270 tysięcy złotych. Główną nagrodą był samochód ufundowany przez firmę Koral, który wylosowała biegaczka z Nowego Sącza. 


Równocześnie w Piwnicznej odbywał się również Festiwal Lachów i Górali. W tym roku w tym wyjątkowym wydarzeniu wzięło udział aż 35 zespołów z całej Polski, a także ze Słowacji i Litwy. W sumie na scenie wystąpiło około 1200 osób. Pula nagród i środków finansowych przeznaczonych na Festiwal Lachów i Górali to aż 70 tysięcy złotych.


Tych dwóch wielkich imprez, w takiej formie w jakiej mogliśmy podziwiać w tym roku, nie udałoby się zorganizować bez pomocy wicemarszałka Ryszarda Terleckiego, który jest liderem Prawa i Sprawiedliwości w okręgu 14 w wyborach do Sejmu RP. Piątkowe spotkanie w Niskowej było również dobrą okazją do rozmowy z wicemarszałkiem o przyszłości Polski i Sądecczyzny.

Padły m.in. takie pytania: dlaczego wicemarszałek Terlecki startuje w wyborach akurat z Sądecczyzny? Jaki ma plan dla Polski? Jakie inwestycje według niego są najważniejszego na Sądecczyźnie? Zapraszamy do obejrzenia nagrania. ([email protected] Fot. RG)   Dziękujemy za przesłanie błędu