Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
28/03/2022 - 11:55

Zrobili dziurę w ulicy Zielonej i co? Taka była umowa

Musiało minąć kilka dni zanim część nawierzchni po robotach przeprowadzonych przez Sądeckie Wodociągi na ulicy Zielonej w Nowym Sączu została naprawiona. Dlaczego trwało to tak długo?

Zobacz też: Prądu znów nie będzie… Zobacz adresy, daty i godziny

- W środę (28 marca, dop. red.) Sądeckie Wodociągi wykonywały jakąś konserwację swojej sieci na ulicy Zielonej w Nowym Sączu, na wysokości skrzyżowania z Kapuścińskiego. Po kilku godzinach utrudnień wydawało się, że wszystko wróci do normy.

Niestety we wspomnianym miejscu jest krzywa wyrwa w asfalcie z wystającą ziemią i sporo rozsypanych po całej jezdni kamieni. Sytuacja stwarza niebezpieczeństwo dla kierowców. Bardzo prosimy o interwencję – napisali do naszej redakcji mieszkańcy osiedla Kaduk a my, w ślad za ich prośbą, poprosiliśmy o wyjaśnienia Sądeckie Wodociągi.

Zobacz też: Podjaworze, 27 marca 2022 roku. Obraz dnia: odetchnij pełną piersią

Zanim przedstawimy odpowiedź Małgorzaty Cygnarowicz z Sądeckich Wodociągów, przypomnijmy jedną rzecz – Sądeckie Wodociągi nie asfaltują dróg, w ich kompetencjach leży tylko dostarczanie wody i odbiór ścieków. Wszelkie roboty związane z odtworzeniem nawierzchni po pracach przeprowadzonych na sieci przez wodociągowców, spółka zleca na mocy odpowiednich umów swoim podwykonawcom zewnętrznym. Tak było i w tym przypadku.

Zatem odpowiedź Cygnarowicz nie mogła być inna: - Nawierzchnia została odbudowana w terminie zgodnym z zawartą z wykonawcą umową. SW przesłały nam też zdjęcie potwierdzające tę deklarację. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: mieszkańcy osiedla Kaduk i SW)Dziękujemy za przesłanie błędu