Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
04/09/2020 - 10:15

Znów zawodzą światła koło galerii Europa. Piesi mają dziś tylko czerwone

Skrzyżowanie ulic Nawojowskiej, Grodzkiej, Rejtana i Długosza w Nowym Sączu. Znów zawodzi tutejsza sygnalizacja świetlna. Piesi, którzy chcą przejść przez przejście na Nawojowskiej mają ciągle światło czerwone.

Na wspomnianym skrzyżowaniu jest sygnalizacja świetlna, ale mimo że są przyciski dla pieszych, którzy chcą przejść na drugą stronę, to i tak system działa według określonego programu.

Gdy kierowcy którzy jadą Nawojowską mają światło czerwone a zegar pokaże, że do zmiany na zielone zostało 27 sekund, wtedy włącza się zielone światło dla pieszych. Dziś jednak światła dla kierowców zmieniają się niezawodnie, ale za to dla pieszych cały czas pali się światło czerwone. I nie ma jak przejść na drugą stronę, bo wciskanie przycisków dla pieszych nic nie daje. Po odczekaniu dwóch kolejnych cykli dla kierowców w końcu zdecydowaliśmy się przebiec na drugą stronę na ich i naszym czerwonym.

Zobacz też: Autobusy MPK kursują objazdami. Tylko czy pasażerowie o tym wiedzą?

To bardzo niebezpieczna sytuacja, bo w końcu w pobliżu są szkoły – podstawówka i technikum. Rano ruch jest bardzo duży. Inna rzecz, że tutejsza sygnalizacja zawodzi systematycznie a doraźne interwencje obsługi są tym samym nieskuteczne. Publikujemy ten materiał ku przestrodze dla pieszych i kierowców a dodatkowo sygnał o dzisiejszych problemach przesyłamy do Miejskiego Zarządu Dróg. Być może pora najwyższa by zająć się sygnalizacją bardziej kompleksowo. Nadal nie działa tu też sygnalizacja dźwiękowa dla osób niewidomych.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ESDziękujemy za przesłanie błędu