Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
22/10/2020 - 15:10

Zmiana czasu z letniego na zimowy. Czy to już w ten weekend?

Już w najbliższy weekend zmieniamy czas z letniego na zimowy. Pośpimy o godzinę dłużej. Zegarek przestawimy bez problemu, a co z naszym organizmem? Choć zyskamy godzinę snu, to majstrowanie przy czasie nam nie służy.

Czas zimowy nadchodzi! Znowu trzeba będzie przestawiać zegarki. Zrobimy to w nocy z soboty na niedzielę, czyli z 24 na 25 października.  Wskazówki z godziny trzeciej  powędrują na godzinę drugą.  Cała „operacja” da nam dodatkową godzinę snu.

Z czasomierzami nie ma problemu. Gorzej z naszym organizmem.  Bardzo nie lubi tego nasz biologiczny zegar, który musi się zsynchronizować z cyklicznie zmieniającymi się warunkami środowiskowymi.

Czytaj też  W Polsce chcemy skończyć z przestawianiem zegarków, co na to Bruksela

Na szczęście zmiana czasu z zimowego na letni odbywa się w weekend, kiedy mamy trochę więcej luzu.

Majstrowania przy czasie wszyscy mamy dość,  wynika z badania przeprowadzonego dla "Gazety Polskiej Codziennie"

czytaj też Jest wreszcie decyzja w sprawie cmentarzy na Wszystkich Świętych

66 proc. ankietowanych opowiada się za rezygnacją ze zmiany czasu, a zaledwie 14 proc. chciałoby nadal przestawiać zegarki. Wśród ankietowanych zdecydowanie więcej zwolenników ma czas letni, czyli kiedy później robi się ciemno. Za zimowym jest tylko co dziesiąty ankietowany – podaje dziennik. (jagienka.michalik@sadeczanin info) Dziękujemy za przesłanie błędu