Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
21/10/2020 - 12:10

Jest wreszcie decyzja w sprawie cmentarzy na Wszystkich Świętych

Blisko dwa tygodnie trwały dywagacje na temat tego czy cmentarze we Wszystkich Świętych będą otwarte, czy zamknięte. Pytany o to minister zdrowia nie dawał jednoznacznej odpowiedzi, a biskupi mówili o rozłożeniu odwiedzin na grobach na kilka dni. Teraz wreszcie jest decyzja, podało nieoficjalne informacje RMF FM.

Jak  podaje rozgłośnia, w tej sprawie Episkopat negocjował z rządem i ostatecznie zostało zawarte porozumienie. Nekropolie pozostaną otwarte, ale księża mają skierować do wiernych apele o powstrzymanie się od odwiedzin  na grobach bliskich  1 listopada i  proponować, żeby odwiedziny przełożyć na kilka dni przed lub po Wszystkich Świętych.

Z  kolei rzecznik rządu Piotr Müller w Telewizji Republika zapewniał, że z uwagi na liczbę zachorowań raczej pojawią się dodatkowe rygory, co do których decyzje będą znane we czwartek.

Czytaj też Lekarze wybierają już kogo ratować. Małopolska jak włoska Lombardia 

- Faktycznie sytuacja jest na tyle poważna, że już niektóre obostrzenia powinny pojawić się również w tym tygodniu - powiedział Müller.

Czytaj też Zadyma o fitness. Zamienili w Gorlicach siłownię w „Kościół Zdrowego Ciała”

Przypomnijmy, że w dyskusji na temat odwiedzania cmentarzy w czasie pandemii pojawił się pomysł dodatkowych dni wolnych, żeby rozładować tłok i rozłożyć w czasie podróże na groby bliskich. Ostatecznie rząd nie przyjął takiego rozwiązania.(jagienka.michalik@sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu