Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 18 maja. Imieniny: Alicji, Edwina, Eryka
29/07/2012 - 22:05

XX edycja Święta Dzieci Gór przeszła już do historii

Publiczność wypełniła po brzegi halę Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji podczas finałowego koncertu XX Międzynarodowego Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych Święto Dzieci Gór.
Jak przystało na koncert finałowy było niezwykle widowiskowo i barwnie. Antoni Malczak, dyrektor Małopolskiego Centrum Kultury Sokół wraz z gośćmi: Bożeną Jawor, wiceprezydent Nowego Sącza, Ryszardem Poradowskim członkiem Zarządu Powiatu Nowosądeckiego oraz ks. Władysławem Zązelem, kapelanem Święta Dzieci Gór podziękował za niezwykły tydzień, który na długo pozostanie w pamięci sądeczan. Od poniedziałku wszyscy mieszkańcy i turyści mieli okazję oglądać popisy taneczne i muzyczne kamrackich par.

W trakcie koncertu finałowego tradycyjnie nastąpiło przekazanie kostura. – Chodźcie tu do mnie bo mam wam coś ważnego do powiedzenia. Słuchajcie… ja stary gazda wraz ze swoją gaździną chcieliśmy wam przekazać ten kostur. Ino was napominamy, abyście nam w przyszłym roku wstydu nie przynieśli – powiedział stary gazda z Rożnowa. Młody gazda z Niskowej obiecał, że za rok będzie godnie wraz z zespołem Niskowioki przewodniczył kolejnej edycji festiwalu.



 Młodzi artyści przedstawili dokument który w trakcie tegorocznego Święta Dzieci Gór uchwalili: „ My uczestnicy XX Międzynarodowego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych Święto Dzieci Gór poznaliśmy naszych kamratów, dostrzegliśmy różnice między nami i pojmujemy je, ale w istocie swojej wszyscy jesteśmy tacy sami. Jednako pragniemy miłości, dobra, prawdy, piękna i pokoju. Jesteśmy pewni, że wy dorośli mieliście podobne marzenia. Prosimy was przekażcie nam świat bez wojen, przemocy, nienawiści. Świat w którym panuje mądrość i pokój. Miłość jest naszym dziecięcym marzeniem, czy realnym to zależy wyłącznie od was.”
Dzieci nie wyjadą z Nowego Sącza z pustymi rękami. Na pamiątkę otrzymali wspólne zdjęcie spod ratusza oraz cepeliowskie barany. Jednak najważniejszą pamiątką z Sądecczyzny będą zawarte w trakcie festiwalu przyjaźnie.
Na scenie podczas koncertu finałowego zaprezentowały się wszystkie kamrackie pary. Przez cały tydzień wspólnie uczyli się śpiewać i tańczyć. Swoje popisy zaprezentowali na scenie, każda prezentacja została nagrodzona gromkimi brawami. Licznie zgromadzona publiczność była zachwycona tańcem, śpiewem i kolorowymi strojami.
Koniec XX edycji Święta Dzieci Gór tradycyjnie oznajmił brzmieniem trombity Józef Broda.

(MG)
Fot. (MG)






Dziękujemy za przesłanie błędu