Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
18/05/2024 - 19:10

Jest chętny na kupno Sandecji Nowy Sącz! Były już pierwsze rozmowy, znamy plany

Czy Sandecja wkrótce będzie miała nowego właściciela? Okazuje się, że pierwsze rozmowy w tej sprawie już się odbyły. Potencjalny nabywca skontaktował się również z naszą redakcją. Poznaliśmy jego pierwsze propozycje.

Nowy właściciel Sandecji Nowy Sącz?

Sandecja to obecnie miejska spółka. O tym, że powinna trafić w prywatne ręce mówi się od dłuższego czasu. Ostatni okres jest dla klubu pasmem niepowodzeń. “Biało-czarni” są w ogromnym kryzysie, na co najlepszym dowodem jest spadek do III ligi. A wszystko za miliony złotych publicznych pieniędzy.

Czy klub wkrótce zmieni właściciela? Bardzo ciekawą wiadomość wysłał do naszej redakcji Marek Niedźwiedź - założyciel i dyrektor generalny Aexea Capital, firmy inwestycyjnej specjalizującej się w pozyskiwaniu, prowadzeniu i inwestowaniu w małe oraz średnie przedsiębiorstwa.

- Po kilku spotkaniach z władzami miasta złożyłem wstępną ofertę przejęcia klubu sportowego Sandecja od miasta Nowy Sącz - napisał. W treści wymienił również o co chciałby oprzeć swoją działalność. Docelowym celem ma być powrót do pierwszej ligi oraz transformacja w lidera sportowego i społecznościowego w regionie. 

- Proponowane warunki zakupu obejmują przejęcie zarządzania klubem, stworzenie i wdrożenie nowoczesnych strategii zarządzania finansami oraz wprowadzenie klubu na rynek równoległy Giełdy Papierów Wartościowych - NewConnect w ciągu najbliższych dwóch lat. Każdy z nas będzie miał szansę zostać współwłaścicielem klubu i zabierać głos w najważniejszych sprawach. Dodatkowo wprowadzi to większą transparentność spółki, jak i zwiększy jej wartość - zaznacza Niedźwiedź, dodając, że zgodnie z jego wizją kluby powinny należeć do lokalnej społeczności i każdy kibic powinien mieć udział w planowaniu. - Oczywiście, miasta powinny być strategicznymi partnerami finansowymi klubów, ale zdecydowanie nie powinny być ich właścicielami - przekonuje.

Marek NIedźwiedź twierdzi, że zobowiązał się do zachowania nazwy klubu, a zmiany w zarządzaniu będzie konsultował z władzami miasta i kibicami. Chce też zwiększyć przychody ze sponsoringu czy organizować wydarzenia mające wzmocnić więzy między kibicami, a klubem. Celem finalnym, według jego wizji, ma być zbudowanie silnej i stabilnej pozycji sportowej, kapitałowej i PR-.owej. Niebawem ma zorganizować spotkanie z kibicami.

Urząd Miasta o przyszłości Sandecji

Co o możliwości przejęcia Sandecji przez Niedźwiedzia mówi Urząd Miasta? Czy coś jest na rzeczy? - Rzeczywiście, wysłał maila ze swoją wizją. Wiem też, że spotkał się raz z prezydentem. Ponadto, raz spotkał się ze mną oraz z przedstawicielem rady nadzorczej - mówi Artur Bochenek, zastępca prezydenta Nowego Sącza.

- Oczywiście wszystko jest na bardzo wstępnym etapie. Są też inne podmioty, które wstępnie wyraziły zainteresowanie. Możliwe, że w związku z tym zorganizujemy otwarty konkurs - dodaje Bochenek. 

Wiceprezydent wspomniał, że ewentualny konkurs mógłby zostać ogłoszony w czerwcu. ([email protected], [email protected], fot.: Adrian Maraś, Sandecja Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu