Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 listopada. Imieniny: Grzegorza, Salomei, Walerii
23/10/2018 - 14:00

Wyprzedź zimę! Sprawdź za darmo stan techniczny swojego samochodu

Zima zbliża się wielkimi krokami, dlatego zanim spadnie śnieg, warto sprawdzić stan swojego samochodu. Sądeccy policjanci wspólnie z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Policji IPA w trosce o bezpieczeństwo kierowców po raz kolejny zorganizowali akcję pod nazwą „Sprawdź stan techniczny swojego pojazdu przed zimą”. W dniach 26-27 października każdy będzie mógł bezpłatnie sprawdzić swój samochód.

Akcja ma umożliwić kierowcom odpowiednie przygotowanie samochodów do jazdy w okresie jesienno-zimowym, który jest szczególnie trudny i niebezpieczny. Pracownicy stacji kontroli pojazdów będą sprawdzać najważniejsze podzespoły w samochodach, a więc zbieżność, układ hamulcowy, regulację świateł.

- Nie jest to coroczne badanie techniczne pojazdu wpisane do dowodu rejestracyjnego, lecz sprawdzenie stanu technicznego pojazdu i upewnienie się, że poruszamy się sprawnym samochodem – wyjaśnia Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy sądeckiej policji.

Każdy kto tylko będzie chciał sprawdzić stan techniczny swojego samochodu, będzie mógł to zrobić na Stacji Kontroli Pojazdów Firmy Moto Sowa w Wielopolu już w najbliższy piątek (26 października) w godzinach od 7 do 18 oraz w sobotę (27 października) w godzinach od 7 do 15.

- Mamy nadzieję, że wspólne przedsięwzięcie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu i ograniczy liczbę niebezpiecznych zdarzeń na drodze – dodaje policjantka.

RG [email protected]info, Fot. Sądeczanin.info

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu