Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 26 stycznia. Imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny
01/02/2020 - 19:40

Wyobraź sobie, że idziesz po szklanej tafli 18 metrów nad ziemią!

Choć kalendarzowo mamy zimę, to pogoda wyjątkowo sprzyja budowlańcom. Dlatego wykonawcy ścieżki w koronach drzew mają już za sobą kolejny ważny punkt tej inwestycji – po zrobieniu głębokich, betonowych ław w ziemi już zamontowali słupy nośne całej konstrukcji, która składać się będzie w dużej części ze szklanej tafli 18 metrów nad ziemią!

Wyobraź sobie, że idziesz po szklanej tafli 18 metrów nad ziemią!

Zanim na Miejskiej Górze wbito, a precyzyjniej – zamontowano - widoczne na zdjęciach stalowe słupy - gmina Stary Sącz kilka lat przymierzała się do realizacji tego przedsięwzięcia. Całość nabrała prawdopodobieństwa, gdy starosądeckiemu samorządowi przy wsparciu Słowaków udało się zdobyć grubo ponad 4 miliony złotych na rozbudowę swojej oferty turystycznej. Ale już przy przetargu w sierpniu 2019 roku okazało się, że do szczęścia, do tego by móc przetarg rozstrzygnąć – w ślad za najkorzystniejszą ofertą - gmina musi dołożyć jeszcze milion złotych. Radni stanęli przed trudną decyzją – zrezygnować ze ścieżki albo dołożyć do niej kosztem innych inwestycji w gminie.

Wyobraź sobie, że idziesz po szklanej tafli 18 metrów nad ziemią!

Zobacz też: Stary Sącz wieży widokowej w Krynicy-Zdroju się nie boi [WIDEO]

Na szczęście dla turystów wybrali drugie rozwiązanie. I ścieżkę w koronach drzew buduje ta sama firma, która odpowiada za zagospodarowanie Nakła w Piwnicznej-Zdroju. Prace ruszyły jeszcze w zeszłym roku, ale z racji złej pogody budowlańcy mogli jedynie przygotować fundamenty, na których spoczywać będą widoczne na zdjęciu słupy, do których z kolei zamocowana zostanie kolejna część instrukcji – czyli pomosty, dzięki którym podziwiać będzie można całą okoliczną panoramę. Żeby było jeszcze ciekawiej pomosty te będą częściowo szklane i umieszczone aż 18 metrów nad ziemią i ciągnąć się będą traktem o długości niemal 300 metrów. W trakcie wycieczki zwiedzający będą mogli nie tylko obcować z przyrodą, cieszyć się adrenaliną wynikającą z przebywania na tak szczególnej konstrukcji, ale również zapoznać się z historią Starego Sącza. Dodatkowo – dzięki nowoczesnym urządzeniom multimedialnym zainteresowani będą mogli poznać wszystkich przedstawicieli fauny i flory, którzy żyjącą w promieniu kilkudziesięciu kilometrów.

To jedna dobra wiadomość. Druga – równie ważna, jeśli nie ważniejsza – jest taka, że korzystanie z tej atrakcji będzie całkowicie nieodpłatnie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: UM w SSDziękujemy za przesłanie błędu