Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 24 października. Imieniny: Arety, Marty, Marcina
15/01/2020 - 11:25

Stary Sącz wieży widokowej w Krynicy-Zdroju się nie boi [WIDEO]

Gdzie będą parkować ci, którzy będą chcieli skorzystać z tej atrakcji? I po co kolejny „spacer w chmurach” skoro Słotwiny już mają jeden? Ścieżkę w koronach drzew w Starym Sączu ledwo zaczęto budować a już inwestycja budzi kontrowersje. Rozmawiamy o tym z zastępcą burmistrza Starego Sącza Kazimierzem Gizickim.

O tym, że inwestycja, której zamysł powstał już kilka lat temu w końcu rusza pisaliśmy w publikacji Stary Sącz: radni znaleźli brakujący milion na ścieżkę w koronach drzew!

Ledwo zaczęto pierwsze prace na Górze Miejskiej a już mieszkańcy Starego Sącza dzielą się swoimi wątpliwościami co do funkcjonalności tego miejsca. O co chodzi? – Chodzi o to, że na Górę Miejską w Starym Sączu można dojechać z dwóch stron, od Piłsudskiego i od ulicy Parkowej. Tyle, że w żadnym z tych miejsc nie ma żadnego parkingu. Skończy się na tym, że turyści będą nam stawiać pod oknami. Gmina najpierw powinna zrobić parking a potem dopiero budować tą całą widokową trasę – prosił nas o interwencję jeden z nich zapewniając, że mówi w imieniu przynajmniej kilkunastu osób.

Czytelnik zaznaczał, że inwestycja ta ma kosztować grubo ponad pięć milionów złotych i dlatego starosądeczanie mają prawo wymagać, by przedsięwzięcie zostało zrealizowane w sposób kompleksowy. Uwagi te z miejsca skonfrontowaliśmy z zastępcą burmistrza Kazimierzem Gizickim. Samorządowiec wcale nie jest nimi zaskoczony. Okazuje się, że gmina od dawna ma już odpowiedź na to pytanie.

Dla turystów, którzy będą chcieli podziwiać Stary Sącz i okolice z wysokości koron drzew na Miejskiej Górze będą mogli korzystać z już gotowego parkingu Park&Ride. Będzie to tym łatwiejsze, że jeszcze w tym roku powstanie kładka, która nad ulicą Jana Pawła II połączy parking z zabytkowym centrum miasta a cała trasa liczy sobie zaledwie 700 metrów.

Zobacz też: Nie podoba się, że Piłsudskiego rozkopana? Zawsze można jechać przez Podegrodzie

Samorządowi zależało na tym, by ci, którzy korzystać będą z atrakcji Miejskiej Góry zwiedzali przy okazji miasto a przy okazji korzystali z jego oferty m.in. gastronomicznej i restauracyjnej. Gmina chce by mieszkańcy też na przedsięwzięciu wymiernie skorzystali.

Mało tego – władze Starego Sącza rozważają też inne rozwiązania. I tu też jest pole do popisu dla starosądeczan. Jakie? Dowiecie się z materiału filmowego. Przy okazji warto dodać, że brana jest też pod uwagę budowa w przyszłości kolejki, która dowoziła by turystów do góry.

Są też w regionie sceptycy, którzy twierdzą, że nie ma sensu budować ścieżki w koronach drzew w Starym Sączu skoro funkcjonuje już wieża widokowa Słotwiny w Krynicy-Zdroju. I tu burmistrz nie daje się zapędzić w kozi róg i dowodzi, że czego, jak czego ale Stary Sącz tej konkurencji obawiać się nie musi. Szczegóły w materiale filmowym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES [email protected] Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)