Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 lutego. Imieniny: Danuty, Daniela, Juliany
18/04/2018 - 19:45

Wiemy, kto został dyrektorem szpitala w Krynicy-Zdroju. Klamka zapadła

Sławomir Kmak, który od kilku lat kierował szpitalem im. J. Dietla w Krynicy – Zdroju został ponownie dyrektorem tej placówki. Tak zdecydowała komisja konkursowa, przed którą wczoraj stanęło dwoje kandydatów na to stanowisko. Jednym z nich był właśnie Sławomir Kmak.

Przez sześć ostatnich lat kierował on krynickim szpitalem. 28 lutego br. skończył mu się sześcioletni kontrakt. Był on jednym z dwóch kandydatów, którzy stanęli do ogłoszonego przez Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu konkursu na to stanowisko. Drugą kandydatką, która ubiegała się o nie była Halina Depcik, zastępca dyrektora ds. administracyjno – finansowych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie.

Oboje kandydaci przedstawili przed komisją swoje koncepcje kierowania szpitalem i jego rozwoju w najbliższych latach. Członkowie komisji mogli także zadać kandydatom dodatkowe pytania.

Zobacz także: Kto pokieruje szpitalem w Krynicy-Zdroju? Kandydaci odpowiadali na pytania członków komisji

Po wysłuchaniu kandydatów odbyło się tajne głosowanie członków komisji konkursowej, której przewodniczył Marek Pławiak, starosta nowosądecki.

Komisja dokonała wyboru nowego dyrektora krynickiego szpitala. Został nim Sławomir Kmak, który przez sześć ostatnich lat zarządzał tą placówką, a wcześniej był pełniącym obowiązki dyrektora.

Wybór kandydata dokonanego przez komisji zaakceptował dzisiaj Zarząd Powiatu Nowosądeckiego.

- Zarząd Powiatu Nowosądeckiego do 14 dni powiadomi pisemnie kandydatów o wynikach konkursu – mówi Marek Pławiak, starosta nowosądecki. – Oboje kandydaci, w konkursie mieli jednakowe szanse. Oboje też otrzymywali i odpowiadali na te same pytania. Zarówno kandydatka, jak kandydat byli doskonale i merytorycznie przygotowani do konkursu. Oboje mogli się też pochwalić doświadczeniem w kierowaniu placówką medyczną. Wybranemu kandydatowi gratuluje. Zależy nam, aby krynicki szpital dalej tak prężnie się rozwijał, jak w ostatnich latach.

Zarząd Powiatu Nowosądeckiego podpisze w najbliższym czasie ze Sławomirem Kmakiem 6-letni kontrakt na zarządzanie krynickim szpitalem.

- Cieszę się, że przedstawiona przeze mnie koncepcja funkcjonowania i rozwoju krynickiego szpitala została doceniona i wybrana przez komisję konkursową – powiedział Sławomir Kmak, nowy dyrektor tej placówki medycznej. – Mam nadzieję, że uda mi się w spokoju pokierować, przy wsparciu pracowników tą jednostką przez następne lata.

[email protected], fot. arch Sądeczanina.Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020