Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 października. Imieniny: Iwony, Noemi, Szymona
23/09/2021 - 17:30

Warto było czekać. Ta droga w Niecwi również zostanie wyremontowana

Samych remontowanych lub rozbudowywanych dróg gminnych w Korzennej jest naprawdę dużo. Pracownicy budowlani starają się prowadzić jak najmniej uciążliwe prace, jednak nie zawsze się da. Już niedługo kolejny remont.

Wsiadamy do auta. Opuszczamy garaż, a później podwórko. Myślami jesteśmy już w drodze do szkoły albo w drodze do pracy, jednak po przejechaniu kilkunastu metrów trzęsie i drga, a dotarcie do miejsca docelowego na czas stoi pod wielkim znakiem zapytania.

Właśnie tak jeździ się po drogach gminnych, jednak nie w Korzennej. Tam pracownicy budowlani remontują co tylko się da. Rusza kolejna przebudowa, tym razem odcinka drogi w Niecwi. Na tę inwestycję mieszkańcy będą musieli jeszcze chwilę poczekać. Gmina oczekuje bowiem na rozstrzygnięcie przetargu, w którym wzięło udział pięć firm. Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja.

Szansa na wyłonienie wykonawcy jest naprawdę duża, bo większość ofert mieści się w kwocie przeznaczonej na tę inwestycję w budżecie. Najtańsza propozycja wynosi nieco ponad 680 tysięcy, a najdroższa przekracza milion złotych. Gmina poszukuje oszczędności, które szłyby w parze z wysoką jakością świadczonych usług.

Która nawierzchnia będzie remontowana? Chodzi o odcinek drogi o długości około 1,2 km, prowadzący przez Niecew aż do Lipnicy Wielkiej. Wzdłuż drogi pojawią się bezpieczne pobocza, a jezdnia zostanie poszerzona. Z niecierpliwością oczekujemy na rozstrzygnięcie przetargu. (k.kos@sadeczanin.info, fot. archiwum, UG Korzenna)Dziękujemy za przesłanie błędu