Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 października. Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
21/09/2021 - 18:00

Budowlańcy z Korzennej pracują na ośmiu frontach. Remonty skończą za miesiąc

Prace przy budowie dróg w gminie Korzenna powoli dobiegają końca. W wiele miejsc będzie niedługo można dojechać zupełnie nowymi, równymi i utwardzonymi drogami.

Czytaj też: Mo-BRUK będzie sprzedawał przetworzone odpady na Ukrainę. Zrobią z tego paliwo

O ile warunki pogodowe na to pozwolą, w ciągu najbliższych kilku tygodni do użytku na terenie gminy Korzenna zostanie oddanych aż osiem nowych odcinków dróg betonowych. Inwestycję realizuje Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Korzenna.

Długość remontowanych odcinków wahała się od 36 do aż 390 metrów bieżących. Dwie drogi zlokalizowane są w Posadowej Mogilskiej, a pozostałe w miejscowościach Siedlce, Mogilno, Lipnica Wielka, Koniuszowa, Wojnarowa i Słowikowa.

Pracownicy budowlani idą jak burza. Roboty przy drogach rozpoczęli w pierwszej połowie września i zamierzają ukończyć całą inwestycję w połowie października, czyli naprawdę szybko jak na niesprzyjające warunki atmosferyczne, chłód i intensywne opady deszczu.

Koszt związany z remontem wszystkich nawierzchni wyniósł co prawda ponad pół miliona złotych, jednak gmina Korzenna pokryje jedynie połowę tej kwoty. Pozostała część zostanie dofinansowana z funduszu ochrony gruntów rolnych. (k.kos@sadeczanin.info, fot. archiwum Sądeczanin.info, UG Korzenna)Dziękujemy za przesłanie błędu

100 firm Sądecczyzny 2021 - katalog