Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 3 grudnia. Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery
04/11/2022 - 07:45

Taka technologia. Co drogowcy montują w tej powiatówce?

Dziś na początek dnia mała ciekawostka. Czytelnik podesłał nam zdjęcia z remontu drogi prowadzonego w Ujanowicach na trasie z Łososiny Dolnej do Limanowej. – Oni tu jakieś siatki zbrojeniowe kładą – napisał w komentarzu przeświadczony, że ma do czynienia z czymś wyjątkowym…

Nasi Czytelnicy wiedzą, że jeśli chodzi o drogi, ich stan, i remonty, redakcja Sądeczanina bardzo skwapliwie śledzi i przekazuje Czytelnikom wszystkie najświeższe i najważniejsze wiadomości z całego regionu. Bardzo często otrzymujemy w odpowiedzi zdjęcia dróg z najróżniejszych punktów na mapie naszych okolic.

Nie inaczej było tym razem. – Na jednej z dróg widziałem jak po asfaltem rozkładają metalową siatkę. Czemu to służy? – takim opisem pan Tomasz remont drogi w Żbikowicach, na trasie Łososina – Dolna.

Zobacz też: 23 dni bez przejazdu! To Was czeka na tej właśnie powiatówce!

Z miejsca byliśmy przekonani, że ta siatka nie ma nic wspólnego z kosmosem, ale jest odpowiedzią na warunki terenowe, na których prowadzona jest inwestycja. Ale sprawdziliśmy to u fachowca, czyli u dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg Adama z Nowego Sącza Adama Czerwińskiego. Ten z miejsca potwierdził nasze przypuszczenia.

W tym wypadku chodzi o teren zagrożony osuwiskiem, o wzmożonym ruchu ziemi. Siatka jest montowana po to, by ten ruch zniwelować, utrzymać nawierzchnię w miejscu i tym samym zapobiec jej pękaniu. – Kiedyś takie siatki były robione tylko ze stali, teraz są siatki syntetyczne – wyjaśnia dalej Czerwiński. ([email protected] Fot.: Czytelnik)
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu