Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 grudnia. Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza
03/11/2022 - 16:50

23 dni bez przejazdu! To Was czeka na tej właśnie powiatówce!

Uwaga, ważna informacja dla wszystkich kierowców poruszających się powiatówką Muszyna: ul. Polna – Złockie. Powiatowy Zarząd Dróg zapowiada start remontu tej drogi. Kierowcy muszą się nastawić aż na 23 dni utrudnień w ruchu.

Zobacz też: Tędy od jutra nie przejedziesz! U zbiegu Piłsudskiego i Nawojowskiej będą robić rondo

Zanim przejdziemy do stosownego komunikatu PZD przypomnijmy, że ta droga powiatowa remontowana jest sukcesywnie od kilku lat. Ostatnio dzięki środkom z Funduszu Dróg Samorządowych modernizacji doczekać się mają odcinki w miejscowości Muszyna i Jastrzębik o łącznej długości 2059 metrów.

W tym roku zrobione będzie kolejne 969 metrów. Remont będzie obejmować wymianę i wzmocnienie podbudowy, wykonanie nowych warstw bitumicznych, remont chodnika, budowa oświetlenia przejścia dla pieszych oraz wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.

Zobacz też: Zamkną drogę aż na 16 dni! Sprawdźcie objazdy na trasie Brzezna – Brzezna-Litacz – Wysokie

I tu - podobnie jak w przypadku drogi Brzezna – Brzezna-Litacz – Wysokie, PZD, który miał na to zadanie zarezerwowane 1 202 943 zł brutto, musiał mocno sprężyć się z wyborem oferty. Ostatecznie do realizacji zadania wybrano firmę STRABAG Infrastruktura Południe z Wrocławia, która wyceniła prace na  3 108 741 zł.

Teraz pora na realizację zadania w praktyce i tak od 7 listopada aż 30 grudnia droga Muszyna: ul. Polna - Złockie będzie zamknięta dla ruchu w miejscowości Złockie od skrzyżowania z drogą gminną Złockie - granica miasta do skrzyżowania z drogą powiatową Żegiestów - Szczawnik - Muszyna: ul. Zazamcze.

Objazdy wytyczone zostały drogą powiatową Żegiestów - Szczawnik - Muszyna oraz drogami gminnymi. Ale są też dobre wieści – jak deklaruje PZD codziennie, po zakończeniu pracy, będzie wykonany tymczasowy przejazd umożliwiający dojazd do posesji zlokalizowanych wzdłuż zamkniętego odcinka drogi.

Przy okazji drogowcy zastrzegają, że jeśli w wyznaczonym terminie pogoda nie będzie przystawała do rygoru technologicznego zaplanowanych prac, zostaną przesunięte na kolejne dni. ([email protected] Fot.: PZD)

Dziękujemy za przesłanie błędu