Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
02/11/2022 - 16:25

Tędy od jutra nie przejedziesz! U zbiegu Piłsudskiego i Nawojowskiej będą robić rondo

Uwaga, uwaga. Już od jutra, czyli od czwartku 3 listopada zmieni się organizacja ruchu w obrębie zbiegu ulic Piłsudskiego i Nawojowskiej w Nowym Sączu.

Przypomnijmy na wstępie, że na tym wyjątkowo newralgicznym skrzyżowaniu, w ramach kompleksowego remontu kolejnego już odcinka ulicy Piłsudskiego, ma powstać rondo. Podobnie zresztą jak na skrzyżowaniu z Kamienną, z tą różnicą, że to pierwsze ma być tradycyjne, a to drugie turbinowe jak pod nowosądeckim szpitalem. Odcinek drogi między rondami będzie miał nową nawierzchnię, będzie nowa nitka ścieżki rowerowej, nowe chodniki i oświetlenie i funkcjonalne zatoczki autobusowe. Zgodnie z założeniami prace mają się zakończyć do końca tego roku.

Jak deklarował na początku prac dyrektor MZD Adam Konicki drogowcy będą robić dwa ronda jednocześnie, najpierw będzie wyłączona jedna nitka, potem druga – czyli raz kierunek na Krynicę, potem drugi w stronę ronda Solidarności.

Zobacz też: Zamkną drogę aż na 16 dni! Sprawdźcie objazdy na trasie Brzezna – Brzezna-Litacz – Wysokie

- Będziemy robić wszystko, by utrzymać przejezdność a jednocześnie sprostać wszystkim wymogom technologicznym – podkreślał szef MZD.

Teraz, już jutro, od godziny 8 zostanie częściowo zamknięte skrzyżowanie Al. Piłsudskiego z ul. Nawojowską. Zniknie tymczasowo możliwość zjazdu z Al. Piłsudskiego w ul. Nawojowską, w stronę centrum miasta oraz wjazdu na Al Piłsudskiego od ul. Nawojowskiej, od strony centrum miasta.

Nadal będzie można przejechać Al. Piłsudskiego na ul. Nawojowską w stronę Krynicy, oraz korzystać ze zjazdu z ul. Nawojowskiej, od strony Krynicy, na Al. Piłsudskiego.

I teraz najważniejsze, czyli objazdy:
- do ul. Nawojowskiej oraz Centrum Handlowego Cegielnia ulicami : Al. Piłsudskiego , Królowej Jadwigi , Nawojowska
- do Al. Piłsudskiego ulicami : Nawojowska, K. Jadwigi, Piłsudskiego.

Przypominajka – w ślad za wspomnianymi ograniczeniami zmieni się też sposób kursowania autobusów MPK w tym rejonie. Szczegóły w publikacji  ([email protected] Fot.: MPK i archiwum sądeczanin.info, film: fb/ Prezydent Ludomir Handzel)Dziękujemy za przesłanie błędu