Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
02/09/2021 - 11:55

Szlak Rysy zamknięty. Dlaczego jest szlaban na najwyższy polski szczyt?

Fani górskich wędrówek będą niepocieszeni. Z nastaniem września został zamknięty czerwony szlak na Rysy. Wszystko z powodu remontu, który potrwa aż do odwołania. Kto chciałby zdobyć najwyższy polski szczyt, może to zrobić od strony Słowackiej.

Czytaj też Mówią o niej „ta czarna, ta uśmiechnięta”… a Patrycja nosi w sobie śmierć

Ci, którzy w planach mieli wędrówkę na Rysy po polskiej stronie, na razie plany muszą odłożyć.  Z początkiem września został zamknięty czerwony szlak na Rysy, na odcinku Czarny Staw pod Rysami – Rysy. Wszystko z powodu remontu.  Jak informuje Tatrzański Park Narodowy, trasa będzie niedostępna w obydwu kierunkach przez około dwa, trzy tygodnie, z wyłączeniem sobót i niedziel.

TPN radzi, żeby w przypadku wybierania się w weekend na Rysy należy zachować szczególną ostrożność. Na szlaku znajduje się sporo luźnych skał, a oznaczenie szlaku na niektórych odcinkach może być niewidoczne.

Zamknięte są również wspinaczkowe drogi taternickie w rejonie Rysów,  w obrębie grani i leżących poniżej ścian od Ciężkiej Przełączki przez Niżne Rysy, Rysy do Żabiej Przełęczy - ściana północna i północno-zachodnia.

 Kiedy dokładnie można się spodziewać zakończenia prac, nie wiadomo. Wszystko zależy od tego, jakie będą warunki atmosferyczne. Na razie na Rysach zapanowała zima w lecie.

Kto chciałby zdobyć najwyższy polski szczyt, może to zrobić od strony Słowackiej.

To cię też zainteresuje Sielankę przerwał straszny krzyk. Spadła z wysokości dwudziestu metrów

A  tak Rysy tą właśnie trasą zdobywali sądeczanie podczas wyprawy z grupa przewodników PTT. ([email protected]). Fot, jm PTT

Sadeczan wyprawa na Rysy
Trasa od strony słowackiejMasz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu