Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 marca. Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy
27/11/2021 - 14:15

Strażacy walczyli z pożarem drewnianego budynku. Zaczęło się od kominka?

Niebezpiecznie zrobiło się sobotniego popołudnia w Gorlicach na ul. Wegierskiej. W jednym ze znajdujących się tutaj drewnianych domów wybuchł pożar. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Z ogniem walczyło kilka zastępów straży.

Niestety, w ostatnich dniach doszło w naszym regionie do kilku pożarów. Niektóre miały tragiczne skutki. W Stroniu (gmina Łukowica) w płomieniach zginął 78-latek. Wcześniej palił się także dom w Ptaszkowej. Również sobota nie była dla nas łaskawa.

Tym razem, chwilę po godzinie 12, strażacy otrzymali wezwanie do pożaru, który wybuchł w Gorlicach przy ul. Węgierskiej. Jak się okazało płonęło tam poddasze drewnianego budynku. W środku znajdowali się ludzie, którzy jednak zdążyli go w porę opuścić, dzięki czemu nikt nie ucierpiał.

Jak się dowiedzieliśmy, budynek został uratowany jednak straty na samym poddaszu są duże. Jaka była przyczyna pojawienia się ognia? Prawdopodobnie pożar rozpoczął się od przewodu kominowego. Paliło się bowiem w kominku i niewykluczone, że nastąpiło rozszczelnienie. Póki co, nie można jednak stwierdzić z całą stanowczością czy była to rzeczywista przyczyna

Na miejscu pracowały trzy zastępy JRG Gorlice, dwa OSP Dominikowice oraz OSP Kobylanka. Akcja trwała kilka godzin. ([email protected], fot.: Zdjęcie ilustracyjne/ JM)Dziękujemy za przesłanie błędu