Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 29 maja. Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji
25/11/2021 - 13:15

Pożar w jednym z domów w Ptaszkowej. Ogień wybuchł w kotłowni

W jednym z domów w Ptaszkowej wybuchł pożar. Zapalił się materiał opałowy składowany w kotłowni. W budynku było pełno dymu. Na szczęście pożar szybko udało się ugasić i nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu.

W minioną środą około godziny piątej trzydzieści sądeckich strażaków postawiła na równe nogi wiadomość o pożarze w jednym z domów w Ptaszkowej. Pod wskazany adres niezwłocznie ruszyli strażacy z Nowego Sącza, Ptaszkowej i Starej Wsi. Po dotarciu na miejsce okazało się, że ogień wybuchł w kotłowni. Zapalił się składowany tam węgiel. W tym czasie w budynku przebywała właścicielka.

Zobacz też Nieszczęśliwy wypadek w gminie Podegrodzie. Nie żyje 50-letni mężczyzna 

Strażacy natychmiast zaczęli gasić pożar. Odłączyli prąd w budynku i przez okno w kotłowni przelali wodą palący się materiał opałowy. Gdy sytuację udało się już opanować, ratownicy wyrzucili na zewnątrz budynku składowany w piwnicy węgiel i jeszcze raz dokładnie przelali go wodą.

Na wszystkich kondygnacjach domu strażacy otworzyli okna, aby przewietrzyć budynek, bo wszędzie był dym. Na koniec sprawdzili kotłownię i sąsiednie pomieszczenia kamerą termowizyjną. Na tym zakończyli trwającą dwie godziny akcję. ([email protected] Fot. PSP Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu