Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
25/09/2023 - 15:35

Stary Sącz/Euro Velo 11: będzie bezkolizyjne skrzyżowanie dla rowerzystów w Cyganowicach

Dobre wieści dla wszystkich użytkowników Euro Velo11 – dzięki poszerzeniu drogi gminnej w Cyganowicach w gminie Stary Sącz rowerzyści będą mieli kolejny bezkolizyjny przejazd pod mostem.

Jakiś czas temu – po interwencjach i monitach ze strony gminy – taki bezkolizyjny przejazd powstał dla rowerzystów pod mostem św. Kingi w Starym Sączu. Wcześniej musieli oni przechodzić przez wyjątkowo ruchliwą DW 969. Teraz – dzięki rozbudowie tzw. drogi Popowickiej – podobne rozwiązanie zastosowane będzie pod mostem nad Popradem w Cyganowicach. Rowerzyści dostaną do użytku ponad 300 metrów nowej ścieżki rowerowej w ciągu Euro Velo 11.

– Bezpieczeństwo przede wszystkim. Zakres robót jest szerszy niż tylko nowy fragment trasy rowerowej na tym odcinku, ale priorytetem jest ominięcie newralgicznego punktu przy moście do Popowic, ponieważ nowa trasa poprowadzi pod mostem i rowerzyści nie będą musieli się włączać do ruchu na drodze publicznej. Na tym rozwiązaniu zyskają wszyscy: zmotoryzowani, piesi i cykliści – podkreśla burmistrz Jacek Lelek. 

Podole Górowa: wilk porwał w nocy psa i paradował z nim w pysku po ulicy [FILM]

A my przypomnijmy, że rozbudowa drogi Popowickiej zakłada również poszerzenie i nakładki dzisiejszej nitki, budowę chodnika, przebudowę zjazdów i przepustów, budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę sieci kolidujących z inwestycją i co bardzo ważne - budowę oświetlenia. Przemodelowane zostanie też pobliskie skrzyżowanie przebudowie skrzyżowania z drogą Barcice Górne – Stary Sącz – Cyganowice.

Jeśli chodzi o samą ścieżkę rowerową ma ona mieć długość 324 m i szerokość 2 m i będzie ona kontynuacją ścieżki biegnącej właśnie wzdłuż wspomnianej już wyżej drogi Barcice Górne – Stary Sącz – Cyganowice.

Ważne – pod samym mostem trasa ma być nawet szersza o pół metra. Nowy fragment ścieżki ścieżkę rowerowej połączy się z istniejącej ścieżką i będzie oddzielony od jezdni pasem zieleni. Inwestycja to efekt współpracy między gminą Stary Sącz a Związkiem Gmin Krynicko Popradzkich, który już wybrał wykonawcę przedsięwzięcia w formule zaprojektuj i wybuduj. Inwestycja kosztować będzie 3,75 mln złotych z czego wkład gminy to aż 1,75 mln zł. ([email protected] Fot.: ilustracyjne UM w SS/archiwum sądeczanin.info) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu