Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 29 listopada. Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
29/09/2023 - 11:50

Stary Sącz: zobacz, ile już zrobiono przy budowie kładki nad ulicą Jana Pawła II

To inwestycja strategiczna, bo owa kładka ma stać się bezpiecznym, bezkolizyjnym przejściem dla rowerzystów i pieszych z park&ride do centrum Starego Sącza. Zobacz, ile już tutaj zrobiono.

- Gotowe są już przysiółki kładki a także wybetonowane są już schody łączące ulicę Jana Pawła II z poziomem kładki. Zakończona już też jest instalacja drewnianych części miejsca spoczynkowego na tej trasie – informuje dziś burmistrz Jacek Lelek. – A już w najbliższych dniach zamontowana zostanie sama kładka, której konstrukcja jest już gotowa – dodaje.

- Ciąg komunikacyjny będzie kończył się na ul. Daszyńskiego i wychodził vis a vis placu za Centrum Kultury i Sztuki. To będzie bardzo bezpieczna i bezkolizyjna droga do rynku - podkreślał zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki już przy rozpoczęciu robót. 

Dwie powiatówki, dwa place budowy. Zobacz, gdzie nie przejedziesz

Przypomnijmy też, że przetargu na realizację zadania, którego formalna nazwa brzmi „Budowa ciągu pieszo-rowerowego wraz z kładką, schodami, elementami małej architektury i infrastrukturą techniczną” aż pięć firm. Budownictwo Mosty Drogi BMD z Nowego Sącza wyceniło je na 3 659 250, Przedsiębiorstwo Inżynieryjne „ IMB-Podbeskidzie” ze Skoczowa na aż 6 825 450 zł, konsorcjum firm: KOMPLEX - BUD JÓZEF WÓJCIK i „PROJBUD” TOMASZ DĄBROWSKI z Łącka zażyczyło sobie 3 335 326 zł, PRIMOST Południe z Będzina 4 611 620 zł, ZIBUD z Kamienicy oszacował przedsięwzięcie na 5 457 173 zł.

Jak widać różnice w wycenie były ogromne a jednocześnie gmina Stary Sącz miała zarezerwowane na ten cel 1 900 000 zł brutto. Tym samym niezbędna trudna decyzja o dołożeniu dodatkowych pieniędzy, ale do tego niezbędna była zgoda rady. Decyzję – pozytywną - radni podjęli na ostatniej sesji, czyli 18 stycznia.

Tym samym władze gminy mogły już bez przeszkód podpisać umowę z - co nikogo pewnie nie zdziwi - najtańszym oferentem, czyli konsorcjum firm z Łącka. Całość robót – wraz z odbiorami – ma być gotowa w ciągu 10 miesięcy, czyli do listopada 2023 roku. ([email protected] Fot.: UM w SS) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu