Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
14/05/2024 - 14:10

Burmistrz Paweł Fyda zdradza plany. Sprawdź, co będzie się działo w Grybowie [WIDEO]

Burmistrz Grybowa Paweł Fyda został niedawno wybrany na kolejną kadencję. Podczas ostatnich wyborów nie miał konkurenta, ale weryfikację mieszkańców i tak musiał przejść. Jego kandydaturę poparło finalnie ponad 88 procent głosujących. Jakie są plany na najbliższe lata? Opowiedział o tym przed naszą kamerą.

Panie Burmistrzu, przed panem kolejna kadencja. Jakie ma Pan plany na ten okres? Co chciałby Pan zrobić w Grybowie?
- Przede wszystkim jestem bardzo wdzięczny mieszkańcom Grybowa za możliwość trzeciej kadencji. Dziękuję za udział w wyborach, bo to bardzo ważne. Wysoka frekwencja i uzyskany wynik są dowodem na to, że losy naszego małego miasta nie są obojętne mieszkańcom i chcą decydować o jego przyszłości. Nie ukrywam, że jest ona naprawdę bardzo ambitna.

Jesteśmy teraz w nowym amfiteatrze letnim w parku miejskim, który ma ponad 500 miejsc siedzących. Zaczęło się od planów, a dziś możemy się pochwalić piękną infrastrukturą. Zalicza się do tego też kino “Biała”. Podobnych planów mamy naprawdę bardzo dużo. Miasto boryka się od lat z brakiem dobrej jakości wody. Już rozpoczęliśmy prace dotyczące powstania nowoczesnych stacji uzdatniania wody. 

Inwestujemy też w budowę nowych odcinków sieci wodociągowej czy kanalizacyjnej. W planach mamy kolejne ważne inwestycje z tego zakresu. Historyczną inwestycją jest też budowa kaplicy cmentarnej. Cieszę się, że udało nam się do tego przystąpić. Na potrzebę jego realizacji przygotowana została zupełnie nowa dokumentacja. Kształt będzie pasował do architektury cmentarza. Całość będzie finansowana z budżetu miasta. Mamy rozstrzygnięty przetarg na stan surowy. Umowa została podpisana na kwotę 700 tys. zł. Planujemy, że całość powinnna wynieść między 2 a 3 miliony.

Więcej o samych inwestycjach, planach na przyszłość, wydatkach i rozwoju Grybowa w materiale filmowym, gdzie znajduje się pełna rozmowa z burmistrzem. (rozmawiała: Iga Michalec, wideo: GN)Dziękujemy za przesłanie błędu