Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 10 grudnia. Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
28/09/2023 - 16:05

Dwie powiatówki, dwa place budowy. Zobacz, gdzie nie przejedziesz

Korzystając ze sprzyjającej pogody drogowcy dopinają kolejne remonty powiatówek na terenie Sądecczyzny. Tym razem zapowiadają się z robotami w Roztoce Wielkiej w gminie Łabowa i w Kamionce Wielkiej.

Dwie powiatówki, dwa place budowy. Zobacz, gdzie nie przejedziesz

I tak już jutro, czyli w piątek 29 września o godzinie 8 rozpocznie się modernizacja drogi powiatowej Roztoka Wielka – Roztoka Wielka. Dzięki tej inwestycji, na powiatówce w Roztoce Wielkiej zniknie stara, zniszczona nawierzchnia, podbudowa drogi zostanie ustabilizowana a potem położony zostanie nowy asfalt.

Jutro preludium prac – na liczącym sobie 1,4 km, objętym remontem odcinku będą jedynie utrudnienia, ale już od 2 października czyli od najbliższego poniedziałku cały ten odcinek zostanie wyłączony z ruchu do odwołania.

Na tym nie koniec zapowiadanych utrudnień w ruchu. W związku z opóźnieniem w robotach przy budowie chodnika, zamknięcie drogi w Kamionce Wielkiej zaplanowane na jutro, 29 września zostało odwołane. 29 września droga będzie przejezdna, a nowy termin jej zamknięcia ustalono na 2 października (poniedziałek). 

Weekend po sądecku: oj, będzie się działo! I Nowym Sączu, i w Krynicy-Zdroju, i w Muszynie

Przypomnijmy, że chodzi o położenie warstwy ścieralnej, czyli ostatniej na remontowanej od kwietnia drodze Kamionka Wielka – Kamionka Wielka. Chodzi dokładnie o odcinek od około 300 metrów za mostem, za rozjazdem na Królową Polską w górę, w kierunki Kamionki Górnej. W sumie około kilometr. Powiat robi nową nawierzchnię drogi a w tym samym czasie gmina Kamionka Wielka buduje tu 500 metrów chodnika. Oba przedsięwzięcia trzeba odpowiednio zsynchronizować w czasie.

Jak zaznaczał już w maju dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Adam Czerwiński: - Musimy zatem na tym odcinku wstrzymać się z dalszymi pracami przynajmniej do momentu aż będzie gotowe odwodnienie i krawężnik chodnika.

Skąd ta zależność? Gdyby drogę „dopięto”, położono ostatnią, ścieralną warstwę jej nawierzchni przed pracami związanymi z chodnikiem, to trzeba by było potem znów ową nawierzchnię nacinać żeby spiąć wszystkie roboty w jedną, spójną całość. A to po prostu mija się z celem. ([email protected] Fot.: archiwum sądeczanin.info / PZD) © Materiał chroniony prawem autorskim
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu