Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 20 października. Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
23/01/2018 - 11:15

Stary Sącz: gmina ma już drugie schronisko dla zwierząt! Ile kosztowała budowa nowego azylu dla czworonogów?

Schronisko dla psów w Starym Sączu rozpoczyna działalność pod nowym adresem. Kolejny azyl dla czworonogów gmina wybudowała zaraz obok składowiska odpadów komunalnych przy obwodnicy. Ile to kosztowało?

- Tyle samorządów do dziś sobie z tym problemem nie poradziło, bo tyle trzeba spełnić warunków a my już zrobiliśmy drugie schronisko – informował z satysfakcją Kazimierz Gizicki radnych obecnych na wczorajszej (22 styczeń) sesji.

Zobacz też: Jestem Benek, fajny gość. Zabierz mnie ze schroniska do domu [ZDJĘCIA]

Gizicki podkreślał, że nowe schronienie dla bezdomnych psów przeszło już pozytywnie wszystkie kontrole służb weterynaryjnych i sanitarnych. A to właśnie ich zastrzeżenia do warunków poprzedniego przytuliska  było przyczynkiem do zorganizowana drugiego.

W miejscu potocznie zwanym „za wagą”, niedaleko komunalnego wysypiska śmieci, zaraz obok siedziby Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych tuż przy obwodnicy Starego Sącza na specjalnie ogrodzonej i zabezpieczonej powierzchni jest 25 klatek i 18 kojców a co najważniejsze placówka jest wyposażona w wybieg z prawdziwego zdarzenia. Dzięki temu bez dodatkowych komplikacji psiaki będą mogły być wyprowadzane na spacer.

Schronisko jest też wyposażone w izolatkę dla chorych psów i szczeniaków, gabinet dla weterynarza i osobne pomieszczenie na potrzeby wolontariuszy.

Zobacz też: Nie kupuj, adoptuj, reaguj! Psy też mają uczucia tak jak my [WIDEO]

– Zrobiliśmy to schronisko bezkosztowo, własnymi środkami, metodą gospodarczą – podkreśla zastępca burmistrza.

Stary Sącz pierwsze schronisko dla bezdomnych zwierząt uruchomił już w 2013 roku. Gmina ma podpisaną umowę na przyjęcie psów z Gminy Łącko, Korzenna i Podegrodzie. Roczny koszt utrzymania przytuliska ponoszony przez starosądecki samorząd to ok. 30 tys. zł. W ciągu roku przewija się tu zazwyczaj koło setki psów, które w większości albo znajdują nowy dom, albo wracają do swoich właścicieli.

ES [email protected] Fot.: UM w SS / schronisko dla psów w Starym Sączu Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)