Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
06/11/2023 - 13:05

Starosta przekazał 70 plecaków dla polskich dzieci w Ukrainie. Za kilka dni ruszy konwój z darami

Za kilka dni ruszy konwój z darami dla polskich dzieci i seniorów mieszkających w Ukrainie. Zawiezie je tam Iwona Romaniak – prezes Fundacji Bratnia Dusza. Starosta Marek Kwiatkowski przekazał dzisiaj 70 plecaków z wyposażeniem dla kilkudziesięciu dzieci z pierwszych klas szkół podstawowych.

- Cieszę się, że możemy pomóc – mówił starosta. - Plecaki są wyposażone w przybory szkolne, malowanki i książeczki w języku polskim. Trafią do pierwszoklasistów.
 
Fundacja zorganizowała zbiórkę darów dla polskich dzieci w wieku szkolnym (przybory szkolne i słodycze) oraz dla starszych Polaków mieszkających w Ukrainie (żywność). Zbiórka darów trwa do 6 listopada 2023 r. Dary (słodycze dla dzieci oraz żywność z długą datą przydatności do spożycia) można przynosić do Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu (ul. Jagiellońska 33, portiernia) jeszcze dziś i jutro w godz. 8 – 15 lub przekazać do Fundacji Bratnia Dusza – kontakt pod nr. tel.: +48 511 243 447 lub mail: [email protected] (źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu) Fot. Maria Olszowska

Starosta przekazał 70 plecaków dla polskich dzieci w Ukrainie
Zawiezie je tam Iwona Romaniak – prezes Fundacji Bratnia


Dziękujemy za przesłanie błędu