Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 19 września. Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
20/04/2018 - 10:55

Starosądeckie stawy otworzą już 1 maja, ale nie kąpielisko. O co chodzi?

Już na najbliższej sesji radni Starego Sącza podejmować będą uchwałę w sprawie funkcjonowania Zespołu Rekreacyjnego Parku Wodnego „STAWY”. Co się zmieni?

Park jako taki otwarty będzie od 1 maja do 30 września w godzinach od godziny 10.00 do 20.00. Przy czym początek sezonu kąpielowego wyznaczono w tym roku na 10 czerwca a koniec na 2 września. Kąpać będzie się można jedynie wtedy, gdy na stawach obecni będą ratownicy, czyli w godzinach jak wyżej.

Ważne! Dzieci do lat 13 kąpać się mogą jednie pod nadzorem pełnoletniego, dorosłego opiekuna. Nadal będzie obowiązywać zakaz wprowadzania zwierząt spożywania alkoholu, palenia tytoniu poza miejscami do tego przeznaczonymi, wchodzenia do wody po spożyciu alkoholu oraz innych substancji odurzających, palenia ognisk oraz rozpalania grilla poza miejscem wyznaczonym do grillowania.

Obowiązuje również zakaz korzystania z własnego sprzętu pływającego tj. łodzi, kajaków, windsurfingu, rowerków wodnych, pontonów, materaców, skuterów, łodzi motorowych itp. Ograniczenie to nie dotyczy oczywiście służb ratowniczych.

Zobacz też: Każde wejście na stawy to nowy bilet! Dlaczego? [WIDEO]

Osoby, które złamią powyższe zasady będą usuwane z terenu kąpieliska.

Jeśli chodzi o możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego, to wypożyczalnia będzie czynna jest od 1 maja do 30 września w godzinach od 10.00 do 20.00 przy czym ostatnią godziną wypożyczenia jest godz. 19.00. W sezonie kąpielowym wypożyczalnia działać będzie codziennie, natomiast w okresie poza sezonem kąpielowym czynna będzie od piątku do niedzieli.

I teraz sprawa najważniejsza, czyli wysokość opłat. Jak nas poinformowano w Miejskim Zakładzie Gospodarki Komunalnej, który jest administratorem kąpieliska stawki – zarówno te za wstęp jak i wypożyczenie sprzętu pozostaną bez zmian.

Zobacz też: Śnięta ryba i wielka zadyma na starosądeckich stawach. Nie będzie można się tu kapać?

Opłaty za wejście na starosądeckie „Stawy” pojawiły się w 2016 roku.  Podstawowa stawka za wstęp nadal będzie wynosiła 3 zł, dla dzieci i młodzieży – 2 zł. Posiadacze Karty Dużej Rodziny zapłacą 1 zł. Bilet rodzinny (2 osoby dorosłe i 2 dzieci) będzie kosztował 5 złotych.

W zeszłym roku w cenniku pojawił się „Kupon dodatkowych wejść”. Składa się on z dziesięciu wejściówek, z których każda uprawnia do ponownego jednorazowego wejścia w danym dniu, w którym zakupiono bilet. W latach poprzednich przy każdym wejściu tego samego dnia trzeba było uiszczać osobną opłatę.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info 

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu