Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 20 czerwca. Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała
18/01/2018 - 12:15

Śmierć poluje na pieszych na sądeckich ulicach. Kolejny dramat na pasach

Wyraźnie roztrzęsiony kierowca siedzi w policyjnym radiowozie. To on potrącił na przejściu dla pieszych starszą kobietę. Czy wtargnęła na jezdnię, czy też on nie zatrzymał się na pasach? Milczy. - Nie chcę o tym rozmawiać - mówi.

Ludzie, którzy czekają na przystanku autobusowym przy ulicy Królowej Jadwigi, gdzie na pasach została potrącona osiemdziesięcioletnia kobieta są wstrząśnięci.

- Ledwo wczoraj, niedaleko, na Limanowskiego, był ten straszny wypadek, a dzisiaj znowu  kolejne potrącenie  i to na pasach - t mówią oburzeni.

Zobacz także: Krew na jezdni. Kobieta została potrącona przez samochód [ZDJĘCIA]

- Bo też jeżdżą, jak szaleni ci kierowcy. Cała ulica do nich należy. Strach przechodzić nawet po pasach  - mówi starszy mężczyzna - człowiek galopem musi przechodzić przez jezdnię, żeby w niego nie wjechali.

- Samego wypadku nie widziałam, dopiero potem zobaczyłam, tę starsza panią,  jak leżała  tam, na brzegu jezdni - mówi mieszkanka jednego z z bloków przy ulicy Królowej Jadwigi. - Nie wiadomo, czy biedaczka już przeszła przez pasy, czy dopiero na jezdnię wchodziła. Jak przyjechało pogotowie to widziałam, że podnosiła rękę, a więc była przytomna. Nie wiem czy została ciężko ranna. Karetka szybko ją zabrała. Mam nadzieję, że z tego wyjdzie.

- Tu na Królowej Jadwigi przejście dla pieszych jest szczególnie niebezpieczne. Może dlatego, że samochody jadą od ronda pod Białym Klasztorem pod górkę i nabierają prędkości - zastanawia się jedna z czekających na przystanku kobiet. Coś trzeba z tym zrobić. Może powinni zamontować światła.

W jakim stanie jest kobieta i jakich doznała obrażeń, na razie nie wiadomo. Wczorajszy wypadek na przejściu dla pieszych na ulicy Limanowskiego, gdzie na pasach została potrącona 67-letnia kobieta, znalazł tragiczny finał. Starsza  pani zmarła w szpitalu.  

Czytaj też  Kobieta potrącona na pasach przegrała walkę o życie. Zmarła w szpitalu

[email protected] fot. Jm

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!Dziękujemy za przesłanie błędu


Czerwcowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach