Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
17/03/2020 - 14:40

Same dobre epidemiologiczne wiadomości, o których nie usłyszysz w mediach

Koronawirus to obecnie temat numer jeden. Zewsząd docierają do nas niepokojące informacje i przerażające statystyki. Są jednak osoby, które przeciwdziałają szerzącej się panice, a na zawirusowaną rzeczywistość patrzą nieco inaczej… Koniecznie przeczytajcie o Gabie Kunert i jej akcji #TyleDobra!

Gaba Kunert jest inicjatorką akcji #TyleDobra, którą można śledzić w mediach społecznościowych na portalu Facebook. W swoich postach skupia się wyłącznie na pozytywnych informacjach, które docierają do niej z całego kraju, a mają związek z koronawirusem. Codziennie udowadnia, że jako naród mamy gorące i otwarte serca, a mieszkańcy innych państw powinni nas naśladować. Zobaczcie sami!

1. W Polsce do zdrowia wróciło 13 osób. Taką informację przekazał Główny Inspektor Sanitarny podczas konferencji prasowej. Wygrywa rozwaga, odpowiedzialność i rozsądek.

2. Lek z Polski został dopuszczony do leczenia koronawirusa. Arechin to lek pierwotniakobójczy. Jego producent, firma Adamed Pharma zapewnia, że zabezpieczyła zapas produktu na potrzeby Ministerstwa Zdrowia oraz Agencji Rezerw Materiałowych. Lek ma być dystrybuowany do pacjentów zgodnie z dyspozycjami Ministra Zdrowia, bezpośrednio do szpitali – poinformował w mediach rzecznik resortu zdrowia, Wojciech Andrusiewicz. Adamed zmienił harmonogram pracy tak, aby zmaksymalizować produkcję leku.

3. Sklep Agata Meble przekazał milion złotych na zakup sprzętu medycznego i środków zabezpieczenia sanitarnego na walkę z koronawirusem. Decyzja firmy jest podyktowana ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego w Polsce. – Wszyscy, zarówno nasi pracownicy, klienci oraz ich rodziny, stoimy w obliczu nowej, trudnej sytuacji i nie wiemy, co przyniesie nam przyszłość – mówi Grzegorz Przondziono, prezes zarządu Agata S.A. Warto pomagać!

4. Polska marka sportowa, do której należy między innymi sieć 4F, wspiera służbę zdrowia. Zapadła decyzja o przekazaniu kilkuset par gogli narciarskich lekarzom. 20 proc. zysków ze sprzedaży produktów zakupionych w sklepie internetowym ma być przekazane na zakup środków medycznych.

5. W ramach grupy Widzialna Ręka ludzie organizują wzajemną pomoc sąsiedzką w kilkudziesięciu miastach. Liczba osób, które chcą wesprzeć akcję, rośnie każdego dnia. Jedną z bardziej oryginalnych próśb, która obiegła media społecznościowe, było zorganizowanie dmuchanego basenu i piłki do przyjęcia porodu w domu!

Czytaj też: #POMAGAMY! Tworzą się grupy pomocy, ruszamy z infolinią, zajrzyj na Sądeczanina!

6. W Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze panie Marysia i Krystyna szyją maseczki dla personelu. Na wyprodukowanie jednej maseczki potrzebują nie więcej niż minutę. Wspaniałe szwaczki wzięły sprawy w swoje ręce!

7. Rusza społeczna infolinia dla seniorów, którzy będą mogli porozmawiać z chętnymi wolontariuszami. Akcja została zorganizowana z myślą o osobach starszych, które zdane są same na siebie i nie mają nikogo bliskiego. Szczegóły można znaleźć na stronie TelefonPogadania.pl.

8. Wiele restauracji i miejsc pracy organizuje posiłki dla zapracowanych, wycieńczonych i niedożywionych lekarzy oraz pielęgniarek. Chętnych do pomocy są setki!

9. Polska kultura nie boi się koronawirusa. Zdolni artyści wychodzą na balkony, koncertują i śpiewają. 

10. Jesteśmy wzorem do naśladowania i możemy dawać przykład innym, jak prawidłowo stać w kolejkach. Zachowujemy bezpieczną odległość, a do nowych, rygorystycznych i może nieco dziwnych zasad podchodzimy z szacunkiem.

Jeśli masz jakąś dobrą informację związaną z pandemią koronawirusa, napisz do nas [email protected] albo zadzwoń (18) 475-16-39. Dziel się dobrem i podaj dalej!

[email protected], fot. pixabay.comDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)