Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 13 kwietnia. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
15/03/2020 - 20:10

#POMAGAMY! Tworzą się grupy pomocy, ruszamy z infolinią, zadzwoń do Sądeczanina

Na czas epidemii wszystko wokół nas się zmienia. Słyszymy, że tymczasowo, ale trudno powiedzieć jak rozwinie się epidemia koronawirusa. Nie wszyscy radzą sobie ze zmianami. Są wśród nas potrzebujący pomocy: od zakupów, przez wyprowadzenie psa, po informacje i pomoc medyczną. Liczy się wsparcie każdego członka naszej sądeckiej społeczności, dlatego w poniedziałek otwieramy infolinię "Sądeczanina".


Już teraz prosimy korzystać z naszej redakcyjnej skrzynki e-mail: [email protected] Wiesz o kimś, kto organizuje pomoc? Daj znać, podamy dalej.

W poniedziałek, od godziny 10, pod numerem (18) 475-16-39 rusza infolinia "Sądeczanina". Będziemy reagować na informacje od Państwa i pomagać w tym trudnym czasie. Na ile możemy sami i ze wsparciem tych, którzy również będą chcieli poświęcić swój czas innym. Dzwońcie do nas, chcemy służyć Wam nie tylko informacjami. Nasza linia będzie czynna od poniedziałku, na razie przez cztery godziny dziennie. Od poniedziałku pod podanym numerem dyżurować będzie reporter "Sądeczanina".

  • Już wiemy, że coraz więcej osób zaczyna się organizować do pomocy innym. Na przykład w Muszynie. Tu młodzi strażacy-ochotnicy utworzyli grupę wsparcia dla osób starszych i niesamodzielnych. Będą im pomagali choćby w robieniu i dostarczaniu zakupów.
     
  • Jakub Bocheński poinformował nas o powołaniu społecznej grupy "Pomoc Sąsiedzka Sądecczyzna!" w szczególności dla osób starszych w okresie pandemi koronawirusa. Telefon kontaktowy dla mieszkańców: 505 537 880 oraz link do grupy na Facebooku. Cel grupy jest prosty: znajdowanie i oferowanie pomocy. Z jednej strony grupa zbiera wolontariuszy dla danego osiedla/ miasta/miejscowości/sołectwa z numerem telefonu z drugiej strony wpisujemy osoby, które potrzebują naszej pomocy.  Dołącz do grupy i napisz swój rejon oraz telefon kontaktowy! Dołącz do grupy swoich znajomych i rodzinę!  Masz ciekawy pomysł związany z akcją? Pisz śmiało co jeszcze możemy wspólne zrobić dla dobra osób w potrzebie!
     
  • Jakub Mrówka i Łukasz Setlak też nie chcą siedzieć bezczynnie. Wpadli na pomysł jak w tym trudnym czasie pomagać osobom starszym, dla których koronawirus stanowi największe zagrożenie. Przeczytaj, dołącz do Jakuba i Łukasza!
     
  • Nowosądecki urząd miasta organizuje grupę do koordynacji pomocy. Tak, by przebiegała sprawniej i szybciej. Małopolski urząd marszałkowski przeznaczył po 20 tys. zł dla organizacji niosących pomoc w tych trudnych czasach: ZHR oraz ZHP.

O informacjach, które do nas trafiają, będziemy pisali na bieżąco. Liczymy na to, że dzięki temu uda się nam wszystkim stworzyć miejsce kontaktu potrzebujących pomocy z tymi, którzy mogą jej udzielić. Na pewno ich nie braknie. Jak wielkie serca mają sądeczanie przekonaliśmy się nie raz. Tylko w akcji "Serce-Sercu" wzięło udział ponad tysiąc wolontariuszy!Dziękujemy za przesłanie błędu