Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
18/03/2019 - 14:25

Sądeckie MPK ma nowego prezesa i wiceprezesa. Kto kieruje spółką?

Rada Nadzorcza Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Sp. z o.o. w Nowym Sączu wybrała nowego prezesa i wiceprezesa zarządu. W wyniku przeprowadzonego konkursu nowym prezesem miejskiej spółki został Jerzy Leszczyński, a wiceprezesem Zarządu do spraw techniczno-eksploatacyjnych spółki Tomasz Wesołowski. Obaj prezesi zaczną kierować Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym w Nowym Sączu od 1 kwietnia.

Przypomnijmy, że do tej pory pełniącym obowiązki prezesa MPK, po odwołaniu z tego stanowiska Andrzeja Górskiego pełnił Krzysztof Migacz.

Czytaj też Migacz złożył rezygnację z funkcji prezesa MPK, Sobol idzie do rady nadzorczej

Jerzy Leszczyński jest nowosądeczaninem. Posiada wykształcenie wyższe mechaniczne, które zdobył na Politechnice Krakowskiej. Od 1993 roku właściciel firmy transportowej Lemax, od 2001 roku właściciel i prezes Zarządu firmy Lesko. Od 2002 roku pełni stanowisko wiceprezesa Sądeckiej Izby Gospodarczej.

Tomasz Wesołowski także jest absolwentem Politechniki Krakowskiej. Jest inżynierem kierunku Mechanika i Budowa Maszyn, magistrem kierunku Transport o specjalności eksploatacja i zarządzanie w transporcie. Ostatnio prowadził własną działalność gospodarczą z zakresu doradztwa transportowego, a wcześniej pracował między innymi jako szef działu spedycji, a następnie menager w sądeckiej firmie transportowej. 

Opr. IM., źródło: UM w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)