Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
23/02/2019 - 16:40

Migacz złożył rezygnację z funkcji prezesa MPK, Sobol idzie do rady nadzorczej

Dwa miesiące temu objął posadę, ale dłużej nie chce rządzić Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji. Krzysztof Migacz, który z końcem grudnia został prezesem spółki, zrezygnował ze stanowiska. Co go do tego skłoniło?

Po tym jak w grudniu ze stanowiska prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji został odwołany Andrzej Górski, jego miejsce zajął Krzysztof Migacz. Teraz, po niecałych dwóch miesiącach, zrezygnował  z kierowania spółką.

Czytaj też Prezes Adamek - prezydent Handzel 1:0 w pierwszym starciu w wodociągach

Sam Migacz swojej decyzji nie komentuje,  informację oficjalnie potwierdza biuro prasowe urzędu miasta.  

21 lutego 2019 roku rada nadzorcza Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego przyjęła rezygnację Krzysztofa Migacza z funkcji Prezesa Zarządu. Rezygnacja wchodzi w życie z dniem 30 marca – czytamy w komunikacie.

Kto pokieruje spółką? Rada nadzorcza MPK ogłosiła konkurs na stanowisko prezesa zarządu i wiceprezesa zarządu do spraw techniczno – eksploatacyjnych – informuje biuro prasowe magistratu. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 15 marca.

Czytaj też Sądecki ratusz stracił kontrolę nad wodociągową spółką? To jeszcze nie koniec

Jest jeszcze jeden kadrowy news. Podczas posiedzenia, które odbyło się 22 lutego w skład rady nadzorczej spółki wszedł Robert Sobol, były radny dwóch kadencji, w latach 2002-2010.

 Nowy członek rady nadzorczej MPK  jest absolwentem Wydziału Prawa Administracyjnego Uniwersytetu Jagiellońskiego, przewodniczącym Krajowej Rady Koordynacyjnej Stowarzyszeń Zesłańców Sybiru w Warszawie - podaje w komunikacie biuro prasowe sądeckiego magistratu.

Czytaj też Robert Sobol opowiada o walce z rakiem prostaty: Chłopy badajcie się!

Robert Sobol był członkiem rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa, między innymi Koksowni Przyjaźń oraz (z powołania Ministra Skarbu) wiceprzewodniczącym, przewodniczącym i członkiem rady nadzorczej  uzdrowiskowej spółki w Rabce.
[email protected] fot. archiwumDziękujemy za przesłanie błędu