Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 22 kwietnia. Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
29/02/2024 - 17:25

Rytro: raj dla biegaczy i amatorów sportu gotowy już w 60 procentach!

Świetne wieści dla miłośników sportu, w tym biegaczy – nowe, wielofunkcyjne boisko z bieżniami z tartanu w Rytrze gotowe jest już w 60 procentach.

Koło szkoły w Rytrze – gdzie też lada dzień rozpocznie się przebudowa – w błyskawicznym tempie powstaje kolejny imponujący obiekt czyli pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej, w którym mieszczą się bez problemu wszystkie pozostałe boiska pełnowymiarowe do koszykówki i siatkówki. A do tego wokół boiska będzie profesjonalna bieżnia, tak by bez problemu dzieciaki mogły zaliczać bieg na 60 i 200 metrów. Bieżnia ma być wykonana z tartanu. Dodatkowo będzie też skocznia do skoków w dal. Roboty zaczęły się na początku stycznia a my mamy dziś kolejne dobre wieści z placu budowy.

- Obyło się bez niespodzianek. Mamy już położoną prawie całą podbudowę pod trawę i bieżnie i śmiało możemy powiedzieć, że obiekt jest już w wykonany w 60 procentach i spokojnie do maja zostanie ukończony - mówi z zadowoleniem wójt Jan Kotarba. 

Dlaczego nie można wchodzić na ten nowy most nad Głębokim Jarem?

Przy okazji wójt podkreśla, że obiekt będzie ogólnodostępny. - Taki był od początku nasz plan rozbudowy naszej infrastruktury sportowej. Najpierw zmodernizowaliśmy stadion, który ma służyć tym, którzy uprawiają sport bardziej profesjonalnie, a przypomnę, że w naszych różnych sekcjach sportowych ćwiczy w sumie około setka dzieci. Stadion ma swój regulamin i jest przeznaczony przede wszystkim dla grup zorganizowanych. Natomiast to boisko wielofunkcyjne będzie otwarte dla wszystkich. Tu tworzymy warunki do wypoczynku dla całych rodzin, dla tych, którzy chcą pograć, pobiegać amatorsko w bezpiecznych i równie dobrych co na stadionie warunkach.

Na zakończenie przypomnijmy, że gmina Rytro realizuje to przedsięwzięcie w partnerstwie ze Związkiem Gmin Krynicko – Popradzkich, który na to zadanie otrzymało aż milion złotych z Polskiego Ładu. Całość – po przetargu kosztować będzie ok. 1 100 000 zł a wykonawcą jest firma BUD-MAT.   ([email protected] Fot.: UG w Rytrze) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu