Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 3 marca. Imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana
06/07/2023 - 11:50

Rytro: oberwało się wójtowi za zamek i teren na Plosie. Słusznie?

Konfrontujemy dziś zastrzeżenia naszego Czytelnika odnośnie czystości na zamku, jego oświetlenia i ubikacji obok oraz pobliskiego Plosa. Mocno oberwało się tu wójtowi. Czy słusznie?

- W związku z sezonem wakacyjnym chciałbym aby, być może za pośrednictwem redakcji, P. Wójt Kotarba, zainteresował się tym, jak wygląda zamek – napisał do nas Piotr Kotarba. - Będąc ostatnio i oprowadzając turystów, którzy chcieli skorzystać z toalety w drodze na zamek, zobaczyliśmy jeden smród i śmieci. Może dobrze byłoby gdyby raz na jakiś czas ktoś z pracowników zajrzał i zdezynfekował toaletę – brzmi dalsza część emaila. 

Rytro: wyburzą część jedynej podstawówki. To będzie prawdziwa rewolucja

- Idąc dalej brak na zamku chociaż jednego kosza, chociaż jednej prosto zbitej ławki, gdzie można by odpocząć , dziura w drewnianym mostku, która stanowi niebezpieczeństwo zwłaszcza dla dzieci. Jeżeli gminy nie stać na kilka desek, to należy chociaż zabezpieczyć, dać tablicę informacyjną . Przez ostatnich pięć lat gmina nie potrafi nawet zakupić zwykłego reflektora, który by oświetlał ruiny zamku. Prąd jest doprowadzony za kadencji poprzedniego Wójta p. Wnętrzaka. Jak również ławki, które znajdują się nad kultowym miejscem przy Plosie są te same co pięć lat temu. O ile to można nazwać ławkami. To nie są duże koszty a gmina ma być przecież przyjazna turystom – czytamy w podsumowaniu.

Co na to wywołany do tablicy Jan Kotarba? – Na zamek się wchodzi po to, by go zwiedzać a nie po to, by zostawiać na nim śmieci. Jak widać na zdjęciach, na samym zamku śmieci nie ma. Jest czyściutko. Kosz jest 30 metrów od zamku a kolejny, już z ławką, 50 metrów od zabytku – mierzy się z pierwszymi zastrzeżeniami. 

Rytro! Najmniejsza gmina Sądecczyzny gospodarczo zdeklasowała wszystkie pozostałe

- Jeśli ktoś korzysta z ubikacji, to chyba wie, jak to robić. Na zdjęciach, po zbliżeniu, widać, że jest nawet papier toaletowy. I to na świeżo przez kogoś pourywany i celowo rozrzucony. Zdjęcie jest niewyraźne, ale widać, że same sanitariaty i otoczenie są czyste. Firma, która obsługuje nasze TOY TOY, co dwa tygodnie je kompleksowo dezynfekuje i czyści. Jeśli w czasie pomiędzy dezynfekcją przydarzy się jakaś niemiła niespodzianka, bo czasem naprawdę różnie bywa, to też od razu reaguje. Jeśli chodzi o oświetlenie zamku, to nie zamierzamy iść na skróty tylko mamy projekt kompleksowego rozwiązania i już złożyliśmy wniosek o milion złotych dofinansowania z programu Polski Ład Zabytki na jego realizację i dalszą rewitalizację zamku. Kiedyś było tu oświetlenie, ale zostało zniszczone. Dlatego teraz musimy je zrobić zupełnie od początku i chcemy to zadanie powierzyć uprawnionym, kompetentnym osobom – wyjaśnia dalej gospodarz gminy.

- To zdjęcie z ubytkiem w mostku zostało zrobione z dużego przybliżenia, w rzeczywistości ubytek jest znacznie mniejszy, ale nie zmienia to postaci rzeczy, że natychmiast go uzupełnimy – podsumowuje wójt temat zamku.

A co z przywołanym Plosem? – Czytelnik chyba nie zauważył pojawienia się tam promenady a ja przypomnę, że docelowo mamy dla Plosa znacznie szersze plany. I będziemy je realizować w miarę kolejnych możliwości finansowych, pojawienia się kolejnych źródeł dofinansowania a takie już właśnie są na horyzoncie. Worek ze śmieciami widoczny na zdjęciu już sprzątnęliśmy – kwituje Kotarba. ([email protected] Fot.: Czytelnik) ©Materiał chroniony prawem autorskim

Rytro: oberwało się wójtowi za zamek i Plos. Słusznie?
Konfrontujemy dziś zastrzeżenia naszego Czytelnika odnośnie czystości na zamku, jego oświetlenia i ubikacji obok oraz pobliskiego Plosa. Mocno oberwało się tu wójtowi. Czy słusznie?


Dziękujemy za przesłanie błędu