Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
02/08/2017 - 08:25

Radny chce żeby sądeczanie zjeżdżali na takim cudeńku! Co Wy na to?

Cały czas trwa dyskusja nad koniecznością budowy w Nowym Sączu otwartego kąpieliska. Dziś do naszej redakcji z pewna propozycją wystąpił radny Tadeusz Gajdosz, który wskazuje konkretne rozwiązanie techniczne a nawet lokalizację. Co Wy na to?

- Na jesień rusza nabór na projekt „Turystyka i rekreacja”. Mam informacje od Janusza Obtułowicza który pisał projekt dla Starego Sącza (stawy starosądeckie ) teraz pracuje nad podobnym dla Czorsztyna i wieloma innymi. Jest szansa, że Janusz mógłby popracować dla naszego miasta – napisał na wstępie listu do naszej redakcji radny Tadeusz Gajdosz.

- Składałem w poprzednim roku interpelacje w tej sprawie. Twierdzę, że Nowy Sącz powinien posiadać park wodny z prawdziwego zdarzenia. Mieszkańcy naszego miasta korzystają z basenów sąsiednich gmin, miast.

Zobacz też: Basen na Łubince na sprzedaż. Zastąpi go nowy, wybudowany przez…

- Na przykład Starosądeckie stawy są oblegane przez mieszkańców naszego miasta, a powinni  korzystać ze swoich terenów rekreacyjnych. W interpelacjach podałem propozycje lokalizacji Pierwszy to stawy heleńskie (nie może być zrealizowane ze względu na własność prywatną, oraz koryto rzeki), druga propozycja to "skałki" na Falkowej.

- Ta druga propozycja to strzał w dziesiątkę - większość własność miasta, wspaniałe ukształtowanie, piękne widoki (jako dodatkową atrakcję mamy tu skałkę wspinaczkową). Za prezydentury Andrzeja Czerwińskiego były przygotowane plany pod zalew. Rozmawiałem ze wspomnianym panem Obtułowiczem, który przygotował projekt stawów Starosądeckich, poparł moją propozycję, wyliczył koszty (dofinansowanie z UE, opłacało by się!!!). Jest jego wpis pod moją publikacją na FB: „zajefajna  zjeżdżalnia. Budowa takiej atrakcji to rozwój naszego miasta -miejsca pracy, atrakcyjność  naszego miasta, turystyka!!!!!!  Ta zjeżdżalnia z filmiku, to idealna propozycja dla naszego miasta”.

Zobacz też: Nowe kąpieliska dla sądeczan. Czy pomysł uda się zrealizować?

Tyle list. Radny nie ukrywa, że do forsowania pomysłu jest mu potrzebna opinia i poparcie samych mieszkańców Nowego Sącza, dlatego za pośrednictwem naszego portalu zaprasza sądeczan do dyskusji. Piszcie, nadsyłajcie zdjęcia obiektów, które odwiedziliście i chcielibyście przenieść do naszego miasta.

ES [email protected] Fot.: Facebook

Radny chce żeby sądeczanie zjeżdżali! Co Wy na to?
Fot.: Facebook


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)