Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
12/04/2017 - 06:00

Basen na Łubince na sprzedaż. Zastąpi go nowy, wybudowany przez…

Ryszard Nowak zapowiedział, że nie wyklucza sprzedaży nieruchomości z basenem na Łubince. Basen jest uszkodzony, od dwóch lat jest zamknięty, ale w tym tym roku kończy się dzierżawa prywatnego przedsiębiorcy. Tyle, że w magistracie nie wiedzą, czy jest jeszcze sens tu inwestować – stąd rozważania czy nie lepiej, jak basen pójdzie pod młotek.

Zobacz też: - Dajmy sądeczanom otwarty basen – wołają radni jednym głosem

O to, czy sądeczanie mogą liczyć więcej niż na jedną plażę nad Kamienicą i jakie będą losy basenu na Łubince zapytaliśmy prezydenta podczas dzisiejszego (wtorek 03. 04.) spotkania z mediami. Nowak zaznacza, że już w Urzędzie Miasta ruszają prace nad przygotowaniem koncepcji nowego, otwartego kąpieliska w Nowym Sączu.

Zobacz też: Dworzec MPK będzie dwupiętrowy – podobają się Wam wizualizacje?

Czy nie warto go urządzić na podwalinie tego na Łubince? Prezydent nie przesądza, ale wszystko wskazuje na to, że ten jest tak uszkodzony, że koszty naprawy mogą być niewspółmierne do efektu. Inna rzecz, że jest ryzyko, że teren wokół basenu może się już do zagospodarowania po prostu nie nadawać i trzeba będzie znaleźć nowy. Gdzie? Tu jeszcze nie ma odpowiedzi.

Jest natomiast odpowiedź w sprawie plaż. Więcej ponad te na wysokości MOSiR nie będzie. Dlaczego? Posłuchajcie sami.

ES e.stachura@sadeczanin.info Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu