Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
20/10/2022 - 15:05

Przeżyli ze sobą 50 a nawet 60 lat! Wielkie piwniczańsko ryterskie święto [FOTORELACJA]

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale złote i diamentowe gody to rocznice niezwykłe, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem zarówno pół wieku jak i 60 lat. To właśnie ta piękna okazja była powodem uroczystości, jaka odbyła się wczoraj w Piwnicznej-Zdroju.

Przeżyli ze sobą 50 a nawet 60 lat! Wielkie piwniczańsko ryterskie święto

W tym roku na terenie, który obejmuje swoją działalnością Urząd Stanu Cywilnego w Piwnicznej-Zdroju, czyli na terenie gmin Piwnicza-Zdrój i Rytro, aż 27 par obchodziło jubileusz złotych godów, a diamentowych – aż 8.

Uroczystość poprowadziła Kamila Jarek zastępca kierownika USC w Piwnicznej-Zdroju a uroczystego aktu dekoracji dokonali burmistrz Dariusz Chorużyk oraz wójt Rytra Jan Kotarba.

Zobacz też: Auta na ukraińskich rejestracjach mogą jeździć w Polsce bez przeglądu technicznego?

- Przeżyli ze sobą w związku małżeńskim 50 a niektórzy nawet 60 lat. Kim są ci szczęśliwcy i jaki mają przepis na tak długie bycie razem? Przecież jak dobrze wiemy, to jest bycie razem na dobre i na złe. W życzeniach padały słowa o miłości i wspólnej ścieżce prowadzącej do realizacji wspólnych zadań. Drogim jubilatom składam najserdeczniejsze życzenia dalszej wspólnej, ale radosnej ścieżki życia. Jesteście państwo nie tylko historią regionu, jesteście przede wszystkim drogowskazami dla nas, zmierzających do swoich jubileuszy. Jesteście państwo potwierdzeniem maksymy, mówiącej, że razem można osiągać wyższe cele i najwyższe szczyty - podsumowuje uroczystość Chorużyk.

Podczas uroczystości, wręczone zostały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w dowód uznania dla trwałości małżeństwa. Niestety, nie wszystkie odznaczone przez prezydenta pary mogły uczestniczyć w tegorocznym spotkaniu. Stan zdrowia, bądź inne powody nie pozwoliły wszystkim na przybycie. – Ale do każdej takiej pary będziemy chcieli dotrzeć i złożyć gratulacje i życzenia osobiście – zaznacza burmistrz Dariusz Chorużyk.

Oprócz medali jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne, kwiaty oraz okolicznościowe upominki. Nie zabrakło również tortu oraz symbolicznego toastu. Oprawę muzyczną zapewniła kapela „BRATOWIE” . ([email protected] Fot.: UMiG w Piwnicznej-Zdroju Mariusz Długosz)

Przeżyli razem 50 a nawet 60 lat. Wieki piwniczańsko ryterski jubileusz
Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody i Diamentowe Gody to rocznice niezwykłe, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem zarówno pół wieku jak i 60 lat. To właśnie ta piękna okazja była powodem uroczystości, jaka odbyła się wczoraj w Piwnicznej-Zdroju.


Dziękujemy za przesłanie błędu