Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 22 kwietnia. Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
17/04/2018 - 11:45

Przedsmak armagedonu na skrzyżowaniu pod zamkiem już jest teraz [ZDJĘCIA]

Wraz z postępującymi pracami w rejonie mostu heleńskiego i ruchliwego skrzyżowania pod zamkiem w Nowym Sączu powoli wyłączane są poszczególne pasy ruchu. Jak należało się spodziewać, od razu przełożyło się to na utrudnienia w ruchu i korki.

Zobacz także: Od 7 maja nie przejedziesz i nie przejdziesz przez most heleński. Znamy rozkład kursowania szynobusu

Od strony firmy Koral prowadzone są obecnie prace. W związku z tym zamknięto dwa pasy ruchu na ul. Legionów w kierunku Chełmca. Kierowcy udający się w tamtą stronę, mają do dyspozycji tylko jeden pas. Charakterystyczne biało-czerwone pachołki wyłączające część pasów do jazdy ustawione są także na skrzyżowaniu na ul. Bulwar Nawiku.

Zobacz także: Uwaga! Mapa objazdów po zamknięciu mostu heleńskiego. Warto się z nią zapoznać

Wspomniane wyłączenia pasów są przedsmakiem tego, co będzie się działo w tym rejonie miasta za dosłownie kilkanaście dni, gdy zostanie wyłączony z ruchu zarówno dla pieszych, jak i samochodów most heleński.

Zobacz także: Kiedy zamkną most heleński? 7 maja. Pieszo też nie przejdziemy [ZDJĘCIA]

Nastąpi to 7 maja, a pod koniec czerwca, jak przewiduje inwestor tego gigantycznego zadania, zostaną zamknięte skrzyżowanie pod zamkiem, jak i to zaraz za mostem w dzielnicy Helena.

Należy się tam spodziewać gigantycznych utrudnień i korków. Osoby, które będą musiały już po zamknięciu przeprawy dostawać się z dzielnicy Helena do centrum miasta i odwrotnie, powinny rozważyć możliwość przemieszczania się szynobusem, który zostanie uruchomiony 2 maja, a regularnie będzie on jeździł od 7 maja, albo miejską komunikacją autobusową. Jeśli nie wybiorą przemieszczanie się własnymi samochodami, muszą się liczyć ze staniem w długich korkach, których z pewnością nie będzie można uniknąć.

Zobacz także: Saperzy zabrali pociski na poligon. Niewybuchy zostaną zdetonowane

[email protected], Fot. IM.

Już są utrudnienia pod zamkiem

Most heleński. Już są utrudnienia pod zamkiem
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku