Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 2 lipca. Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana
16/12/2018 - 12:05

Poręba Mała. MZD zrobi porządek: która ulica jest główna, która podporządkowana?

Sołecka? Ruchu Ludowego? Która ulica jest główna, a która podporządkowana? Koniec wątpliwości i zamieszania – Miejski Zarząd Dróg w końcu oznaczy obie ulice na osiedlu Poręba Mała.

- Po mojej interwencji na skrzyżowaniu ulic Ruchu Ludowego i Sołecka, zostaną zamontowane dwa znaki drogowe wyszczególniając drogę z pierwszeństwem – chwali się na swoim profilu na Facebooku radny Nowego Sącza Maciej Rogóż.

Pełny tekst odpowiedzi z Miejskiego Zarządu Dróg poniżej.

Zobacz też: Plagi Heleny: ruch jednokierunkowy na Dmowskiego!

Informacja o skutkach interwencji naszego najmłodszego radnego natychmiast zyskała uznanie internautów. Jednak przy okazji jedna z osób zaznaczyła, że problem z organizacją ruchu na osiedlu Poręba Mała jest szerszy. Jaki?

- Nie nowością jest, że osiedle ciągle sie rozbudowuje, domów, rodzin oraz samochodów przybywa. Kierując się ku centrum ul. Krętą nieźle trzeba się nagimnastykować. By włączyć się do ruchu często trzeba albo wymusić pierwszeństwo, albo liczyć że jednak dobry kierowca zatrzyma ruch i łaskawie wpuści kilka samochodów. Może tak powalczyć o komfort i polepszenie warunków wyjazdu a mianowicie o SYGNALIZACJE ŚWIETLNĄ – obrazuje internauta.

Czy i w tym wypadku zainterweniuje z równie dobrym skutkiem radny Rogóż? Do tematu wrócimy.

ES [email protected] Fot.: FacebookDziękujemy za przesłanie błędu

Aktywnie w Małopolsce