Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 2 lipca. Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana
15/12/2018 - 13:30

Plagi Heleny: ruch jednokierunkowy na Dmowskiego!

Osiedle Helena ciągle płaci za zamknięcie mostu heleńskiego i przebudowę skrzyżowań. Ledwo pisaliśmy o proteście mieszkańców budynków przy ul. Widok, których nowe rondo dosłownie odcięło od świata, a już miejscowi wietrzą kolejną – jak to sami określają – plagę. Chodzi o zmianę organizacji ruchu na ulicy Dmowskiego.

Oficjalny komunikat w tej sprawie brzmi następująco:

Uwaga! Zmiana organizacji ruchu na ul. Dmowskiego
Od dnia 17 grudnia 2018r. wprowadzona zostanie czasowa (do zakończenia budowy mostu heleńskiego) organizacja ruchu - ruch jednokierunkowy na ul. Dmowskiego na odcinku od ul. Axentowicza do ul. Dunajcowej. 

- Dla mnie to jest jakieś nieporozumienie. Kierowcy do tej pory okupowali ulicę Dmowskiego, ruch rano i popołudniu był, jest nie do opisania a teraz ci sami kierowcy będą błądzić po całym osiedlu domków jednorodzinnych, gdzie drogi są drogami tylko z nazwy - z Dmowskiego jest tak samo  - bo większość z nich to wąskie paski asfaltu zupełnie pozbawione poboczy, o chodnikach już nie wspominam – komentuje zapowiadane zmiany jeden z mieszkańców ulicy Dunajcowej zaznaczając, ze już chwili gdy pojawiły się tablice informacyjne w terenie, wszyscy okoliczni cały czas dzielą się swoimi obawami wzajemnie.

Zobacz też: Mieszkańcy Heleny vs rondo. Już nie proszą, żądają zmian! [WIDEO]

- Kto się połapie w tym jak jechać, jak tu niemal na każdym kroku są ulice jednokierunkowe? Jak ktoś nie jest stąd, a lwia część samochodów, które tędy jeżdżą jest spoza Nowego Sącza, trafi we właściwy wyjazd? Zamiast kluczyć na sto procent kierowcy będą te zmiany ignorować – podkreśla mężczyzna.

Czy rzeczywiście będzie aż tak źle?

- Może warto aby od poniedziałku na ulicy Wiejskiej stanął patrol policji w celu upominania kierowców, którzy złamią przepis dotyczący zakazu wjazdu? – ironizuje, ale tylko trochę kolejny mieszkaniec Heleny w emailu nadesłanym do naszej redakcji.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne Google Street ViewDziękujemy za przesłanie błędu

Aktywnie w Małopolsce