Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 11 kwietnia. Imieniny: Filipa, Izoldy, Leona
21/01/2021 - 15:00

Podegrodzie z „górskiej” tarczy wybuduje nowe trasy rowerowe

Gmina Podegrodzie to kolejny samorząd z terenu Sądecczyzny, który „załapie się” na wsparcie w ramach rządowej tarczy antykryzysowej dedykowanej gminom górskim. I już wiadomo, że środki te zostaną przeznaczone na budowę kolejnej trasy rowerowej.

Podegrodzie z „górskiej” tarczy wybuduje nowe trasy rowerowe

- Nie mamy jeszcze dokładnej informacji na temat kwoty, jaką otrzymamy, ale już wiemy na co ją wykorzystamy. Już zleciliśmy opracowanie projektu na budowę nowej trasy rowerowej, która połączy naszą gminę od granicy z Chełmcem, czyli ze Świniarskiem z trasą wybudowaną już na moście Świętej Kingi, czyli z gminą Stary Sącz – zapowiada wójt Stanisław Banach.

Zobacz też: Podegrodzie: potrzebujesz żywności, ciepłego posiłku? Zgłoś się do OPS

Dodatkowo, w ramach tych samych środków, gmina wybuduje na już istniejącym odcinku przed Świniarskiem samoobsługowy punkt serwisowy dla rowerów.

 - Całość przedsięwzięcia może kosztować około 3 miliony złotych, ale jesteśmy na to przygotowani. Z opracowaniem projektu też musimy się spieszyć, bo środki a dalej projekty z tarczy musimy rozliczyć do końca 2022 roku – zaznacza włodarz samorządu.

To bardzo ważna informacja nie tylko z punktu widzenia miłośników aktywnego wypoczynku, ale przede wszystkim dla mieszkańców gminy, z których bardzo wielu podobne trasy rowerowe wykorzystuje dojeżdżając do pracy. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu