Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
19/01/2021 - 14:45

Podegrodzie: potrzebujesz żywności, ciepłego posiłku? Zgłoś się do OPS

Już w lutym zaczyna się nabór wniosków o pomoc żywnościową, którą gmina Podegrodzie organizuje w oparciu o Bank Żywności. Kto i gdzie może ubiegać się o takie wsparcie?

Podegrodzie: potrzebujesz żywności, ciepłego posiłku? Zgłoś się do OPS

Wsparcie żywnościowe gwarantuje Bank Żywności w Krakowie. Gmina jest jedynie koordynatorem a cała akcja odbywa się za pośrednictwem miejscowego Ośrodka Pomocy Społecznej. Kto może ubiegać się o taką pomoc? Wszyscy w trudnej sytuacji, którzy muszą jednak spełniać określone kryteria dochodowe.

Ich dochód miesięczny nie może przekroczyć 1 542,20 zł w przypadku osób prowadzących gospodarstwo domowe samotnie i 1 161,60 zł dla osoby w rodzinie.

Zobacz też: Liczba zgonów w Podegrodziu rośnie. Kiedy było najgorzej?

Aby otrzymać pomoc żywnościową należy:
- zgłosić się do Ośrodka Pomocy Społecznej (OPS) właściwego dla miejsca zamieszkania lub do organizacji partnerskiej wydającej żywność w celu zakwalifikowania do odbioru żywności
- jeśli spełniamy wskazane kryteria, otrzymujemy skierowanie, które umożliwia odbiór we wskazanym na skierowaniu miejscu.

Co bardzo ważne - pomoc udzielana jest w formie paczek żywnościowych lub posiłków.

- Posiłki przygotowywane są w naszej gminnej stołówce, w tej, w której gotowane są posiłki dla szkół – informuje wójt Stanisław Banach. Ale co z ich odbiorem w dobie COVID-19 przy zaostrzonych ograniczeniach sanitarnych? – Posiłki są rozwożone bezpośrednio do domów osób, które z takiej pomocy korzystają.

Co istotne w ramach projektu, można też skorzystać ze szkoleń związanych z przygotowaniem m.in. posiłków dietetycznych i optymalnych dla wieku i kondycji zdrowotnej. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu